Mavi Vatan

Yunan Bakan'dan skandal çıkış: "Bir gece ansızın Ankara'ya gelebiliriz"

Yunan Bakan'dan skandal çıkış: "Bir gece ansızın Ankara'ya gelebiliriz"

Yunanistan Sağlık Bakanı Adonis Georgiadis katıldığı bir televizyon programında bir gece ansızın F-35'ler ile Ankara'yı vurabileceklerini iddia etti. 1 hafta önce de Yunanistan Savunma Bakanı Dendias, Kıbrıs Türkleri ve Türk ordusunu hedef almıştı.

yunanistan
Türk donanmasından Mavi Vatan'da gövde gösterisi

Türk donanmasından Mavi Vatan'da gövde gösterisi

AKSUNGUR SİHA'lar hedefi 12'den vurdu. Doğu Akdeniz'de icra edilen Denizkurdu-2 tatbilkatı nefesleri kesti. Düşman hedefin tespit edilmesi üzerine havalanan AKSUNGUR hedefi tam isabatle vurdu. Tatbikatın seçkin gözlemci gününe Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de katıldı.

denizkurdu aksungur
Yeni müfredat tartışmaları beraberinde getirdi! "Yöntemler açık belirtilmeli"

Yeni müfredat tartışmaları beraberinde getirdi!

Beceri temelli öğretim yöntemine geçiş aşaması soyut bulundu. Eğitimciler görüş bildirmek için tanınan 1 haftalık sürenin az olduğunu söyledi. Ancak müfredatta ilk kez yer alacak olan mavi vatan ve gök vatan kavramlarının önemine de dikkat çekildi.

yeni müfredat milli eğitim bakanlığı
TCG BURGAZADA NATO göreviyle Doğu Akdeniz'de

TCG BURGAZADA NATO göreviyle Doğu Akdeniz'de

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), TCG BURGAZADA'nın NATO Müttefik Deniz Komutanlığı Deniz Muhafızı Harekatı 2024-1 komutasını devraldığını ve Doğu Akdeniz'de keşif, gözetleme ve karakol görevine başladığını duyurdu.

TCG Burgazada nato
KKTC ile Mavi Vatan’da deniz trafiği anlaşması

KKTC ile Mavi Vatan’da deniz trafiği anlaşması

Türkiye ile KKTC arasında gemi trafiği hizmetleri alanında anlaşma imzalandı. Böylece Doğu Akdeniz’deki deniz trafiği izlenebilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, projeyle ilgili ‘Tüm altyapımızı millileştirerek, bu alanda teknolojik bağımsızlık sağlamış olacağız.’ dedi

KKTC
Mavi Vatan'da 4 yeni güç! Törende tam bağımsızlık mesajı

Törende tam bağımsızlık mesajı

Milli imkanlarla geliştirilen 4 yeni yerli deniz platformu daha, Yalova’da düzenlenen törenle Donanma'ya teslim edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Metin Gürak ve DKK Ercüment Tatlıoğlu, savunma sanayisinde tam bağımsızlık, terörle mücadelede kararlılık mesajları verdi.

cumhurbaşkanı erdoğan türk donanması
Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor! GKRY'den Türkiye'ye karşı dörtlü tatbikat

GKRY'den Türkiye'ye karşı dörtlü tatbikat

Doğu Akdeniz'de Türkiye karşıtı dörtlü tatbikat yapıldı. Tatbikata Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Fransa, İtalya ve Yunanistan katıldı.

türkiye yunanistan
Abdülhamid Han gemisi yeniden Mavi Vatan'da! Akdeniz için yeni NAVTEX yayınlandı

Abdülhamid Han gemisi yeniden Mavi Vatan'da

Abdülhamid Han sondaj gemisi yeni görev için Akdeniz’e iniyor. Gemi, 6 Şubat'a kadar Akseki-1 kuyusunda faaliyet yürütecek.

Navtex Abdülhamid Han sondaj gemisi
ABD Yunan donanmasını silahlandırıyor! Atina'ya 4 kıyı muharebe gemisi verilecek

ABD Yunan donanmasını silahlandırıyor!

Mavi Vatan'da Batı "yeni dönem" davulları çalarken ABD Yunanistan'ı silahlandırmaya devam ediyor. Joe Biden yönetimi, Atina'ya Ege ve Akdeniz'deki operasyonları için 4 adet kıyı muharebe gemisi verecek.

abd yunan donanması
Türkiye'nin milli fırkateyni Mavi Vatan'la buluştu! TCG İstanbul ilk seyrine çıktı

TCG İstanbul Mavi Vatan'la buluştu

Türkiye'nin milli imkanlarla geliştirdiği istif sınıfı fırkateyn TCG Anadolu ilk seyrine çıkıyor. 2021 yılında denize indirilen TCG Anadolu, İstanbul Tersanesi Komutanlığından bugün yola çıktı.

TCG İstanbul fırkateyn
GKRY'den '"Müzakere'ye hazırız" mesajı

GKRY'den '"Müzakere'ye hazırız" mesajı

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Hristodulidis, Türkiye'ye 'Müzakereye hazırız' çağrısı yaptı. Hristodulidis, Temmuz ayındaki NATO Zirvesi sonrası Kıbrıs müzakerelerinin yeniden başlamasını beklediklerini söyledi.

güney rum kesimi
ABD'nin savaş gemisi GKRY'de: KKTC ve Dışişleri'nden tepki geldi

ABD'nin savaş gemisi GKRY'de

ABD donanmasına ait Arleigh Burke (Arli Börk) savaş gemisi Güney Kıbrıs Rum Yönetimi limanına demirledi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hızla tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan gelen tepkiyi destekleyerek, "ABD’yi bu politikalarını gözden geçirmeye davet ediyoruz" dedi.

KKTC GKRY