Sağlık çalışanlarının istifa yasağı 1 Temmuz'da kalkıyor

Sağlık Bakanlığı, sağlık personelinin istifa ve izin taleplerine ilişkin sınırlamaları 1 Temmuz itibarıyla yürürlükten kaldırıyor.

Sağlık çalışanlarının istifa yasağı 1 Temmuz'da kalkıyor

Sağlık Bakanlığı, Bakan Fahrettin Koca imzasıyla, merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin istifa ve izin taleplerine ilişkin sınırlamalarla ilgili illere yazı gönderdi.

Yazıda, Kovid-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz ve etkin sürdürülmesi, yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede görevli personelin korunması amacıyla düzenlemeler yapıldığı hatırlatıldı.

Yazıda, kamu sağlık hizmetinin verildiği sağlık tesislerinde ve merkez ve taşra teşkilatındaki mücadelenin, salgında tecrübe kazanmış personel eliyle yürütülebilmesini teminen Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan genelgelerle Mart 2020'den bugüne kadar birçok uygulamanın hayata geçirildiği kaydedildi.

Yazıda, merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin istifa ve izin taleplerine ilişkin sınırlamaların 1 Temmuz itibarıyla yürürlükten kaldırılacağı duyuruldu.

# son dakika # istifa # sağlık bakanlığı # fahrettin koca # normalleşme # kovid 19 # Sağlık Bakanı Fahrettin Koca # 1 temmuz # 1 temmuz normalleşme # sağlık çalışanları kovid 19 # istifa yasağı # istifa sınırlaması # sağlık çalışanları istifa sınırlaması # sağlık çalışanları istifa sağlık bakanlığı # sağlık çalışanları istifa # istifa haberleri # son dakika istifa