Metin Feyzioğlu'ndan İsrail açıklaması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına dair açıklama yaptı. Feyzioğlu, ''İsrail’e yaptırım uygulanmalı'' dedi.

Metin Feyzioğlu'ndan İsrail açıklaması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu İsrail'in Filistin karşısından uyguladığı zulmü karşısında açıklama yaptı.

Feyzioğlu'nun açıklaması şu şekilde:

İsrail’in, Mescidi Aksa’ da sivil halka karşı gerçekleştirdiği saldırıları en ağır şekilde kınıyoruz.

İsrail’in bu saldırıları Birleşmiş Milletler’in Kudüs’e yönelik aldığı kararlara, Cenevre Sözleşmeleri’ne ve İnsan Hakları Evrensel Bildirisi’ne aykırı olduğu gibi Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin Roma Statüsü uyarınca da insanlığa karşı suçtur.

İsrail, işgal ettiği toprakları sahiplerine iade etmeli, suç işlemeye son vermelidir.

Dünyanın gözleri önünde İsrail; kadın, çocuk, genç, yaşlı, sivil demeden insanları öldürüyor. Devletler göstermelik kınamalarla katliama seyirci kalıyor. Artık uluslararasıhukuk çerçevesinde yaptırım uygulama zamanıdır. Birleşmiş Milletler’in varlık sebebi bu katliamları önlemektir. Başta kendilerine gelişmiş diyen devletler olmak üzere tüm devletleri bu zulme karşı masum insanların yanında olmaya, tüm toplumları da devletlerine harekete geçme konusunda çağrıda bulunmaya davet ediyoruz.

Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu

Türkiye Barolar Birliği Başkanı

açıklama israil Metin Feyzioğlu filistin yaptırım Uluslararası hukuk Uluslararası Ceza Mahkemesi Türkiye Barolar Birliği Başkanı Cenevre Sözleşmeleri