Sedat Peker'in suç örgütüne operasyon: 10 kişi gözaltına alındı

İstanbul'da 2017'de işlenen bir cinayet ile ilgili soruşturma kapsamında, İstanbul, Aydın, Düzce ve Yalova'da, elebaşılığını Sedat Peker'in yaptığı suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 13 şüpheliden 10'u yakalanarak gözaltına alındı.

Sedat Peker'in suç örgütüne operasyon: 10 kişi gözaltına alındı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 2017 yılında Çekmeköy'de Cahit Çetin'in öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 13 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul, Aydın, Düzce ve Yalova'da düzenlediği eş zamanlı operasyonda, Sedat Peker ile bağlantılı olan ve söz konusu cinayetle irtibatlı olduğu belirlenen zanlılardan aralarında avukat A.S.'nin de bulunduğu 10'unu yakaladı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 3 kişinin yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Çekmeköy'de 31 Ağustos 2017'de silahlı saldırıya uğrayan Cahit Çetin hayatını kaybetmiş, olayla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 4 kişi tutuklanmıştı.

istanbul aydın düzce operasyon yalova gözaltı suç örgütü Çekmeköy Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü istanbul emniyet müdürlüğü sedat peker Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Cahit Çetin