Türkiye-Azerbaycan toplantısı 19 Şubat'ta

Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov ve beraberindeki heyet, Türkiye-Azerbaycan 9. Karma Ekonomi Komisyonu (KEK) kapsamında Türkiye'ye geliyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın da katılacağı toplantı 9 Şubat'ta yapılacak.

Türkiye-Azerbaycan toplantısı 19 Şubat'ta

Cumhurbaşkanı YardımcısıFuat Oktay'ın davetlisi olarak bugün Türkiye'ye gelecek Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov, yarın Oktay'la bir araya gelecek, ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek.

Oktay ve Asadov, KEK kapsamında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ( DEİK) koordinasyonunda düzenlenecek ve iki ülkeden 150 özel sektör temsilcisinin katılım sağlayacağı Türkiye-Azerbaycan İş Forumu Genel Oturumu'na iştirak edecek.

100 MİLYON DOLARIN ÜSTÜNDE TİCARİ ANLAŞMALAR YAPILACAK

Türkiye-Azerbaycan 9. Karma Ekonomik Komisyon toplantısı ise 19 Şubat'ta Oktay ve Asadov'un katılımıyla gerçekleştirilecek.

KEK Eş Başkanlığını yürüten Oktay'ın Asadov'la baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde iki ülke arasındaki anlaşmaların imza töreni düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kamu ve özel sektör alanındaki ticari anlaşmaların kapsamının 100 milyon doların üstünde olması bekleniyor

# türkiye # Azerbaycan # Fuat Oktay # cumhurbaşkanı yardımcısı # Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay # Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu # deik # Azerbaycan Başbakanı Ali Asadov # Ali Asadov # Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ( DEİK)