TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Lütfü Türkkan açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında açıklama yaptı. Küfür olayını kimsenin savunmasının mümkün olmadığını ifade eden Mustafa Şentop, ''Bu konunun hukuk içerisinde takip edileceğini hepimiz biliyoruz.'' dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan Lütfü Türkkan açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileler Federasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, 15 Temmuz Derneği Başkanı Abbas Gündüz ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Mustafa Şentop, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Bingöl'de bir şehit yakınına küfretmesine ilişkin açıklama yaptı.

Şentop, "Benim bildiğim ve takip ettiğim kadarıyla bu ağırlıkta açık ve galiz bir hakaretin geçmişte benzeri, bir örneği yok." diye konuştu.

Bu olayı kimsenin savunmasının mümkün olmadığını dile getiren Şentop, "Bu konunun hukuk içerisinde takip edileceğini hepimiz biliyoruz. Bununla ilgili hiçbirimizin şüphesi yok. O şehit yakınlarımız da kendi haklarını, hukuklarını takip edecektir." dedi.

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileler Federasyonu Genel Başkanı Sözen de Türkkan'a tepkilerini dile getirerek, "Şehitlerimizin yakınlarına yapılan küfürler, hakaretler, PKK terör örgütünün yakınlarımıza sıktığı kurşunlardan daha çok yüreğimizi acıtmıştır." ifadesini kullandı.

# TBMM Başkanı Mustafa Şentop # lütfü türkkan # 15 Temmuz Derneği # lütfü türkkan açıklama # Lütfü Türkkan küfür # lütfü türkkan milletvekili # Lütfü Türkkan ne dedi # lütfü türkkan şehit # lütfü türkkan şehit küfür # Lütfü Türkkan küfür mü etti # lütfü türkkan özür