Yerli aşı için kritik toplantı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında "Yerli Aşı Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı" yapıldı. Toplantıda, aşıda katedilen ilerlemeler gözden geçirildi.

Yerli aşı için kritik toplantı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), TÜBİTAK ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Başkanları ile ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileri bir araya geldi.

"Yerli Aşı Çalışmaları Değerlendirme Toplantısı"nda, Kayseri Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli tarafından geliştirilen ve Faz 3 çalışmaları devam eden TURCOVAC ile Faz 2 aşılamaları tamamlanan ODTÜ/BİLKENT üniversiteleri öğretim üyeleri Prof. Dr. Mayda Gürsel ve Prof. Dr. İhsan Gürsel tarafından geliştirilen VLP türündeki aşıda katedilen ilerlemeler gözden geçirildi.

Fuat Oktay mustafa varank yerli aşı fahrettin koca cumhurbaşkanlığı külliyesi tüseb tübitak toplantı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay turcovac