424 organize suç örgütü çökertildi! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2 ilde Mahzen-26 operasyonlarının düzenlendiğini açıkladı. Suç örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgi veren Bakan Ali Yerlikaya, 1 Haziran 2023- 4 Nisan 2024 arasında toplam 424 organize suç örgütünün çökertildiğini bildirdi.

424 organize suç örgütü çökertildi! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıkladı

Yurt genelinde organize suç örgütlerine yönelik güvenlik güçlerinin çalışmaları sürüyor. Son olarak Kahramanmaraş merkezli 2 şehirde jandarma tarafından eş zamanlı olarak Mahzen-26 operasyonları düzenlendi. Operasyonların ayrıntılarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya duyurdu.

CANIK ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mahzen-26 operasyonlarında elebaşılığını Ahmet Canık'ın yaptığı "Canık Çetesi" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini belirtti. Bakan Ali Yerlikaya, 21 şüphelinin yakalandığını, bunlardan 20'sinin tutuklandığını, biri hakkında ise adli kontrol kararı verildiğini aktardı.

Yerlikaya, 1 Haziran 2023- 4 Nisan 2024 arasında 14 uluslararası, 38 ulusal, 69 bölgesel ve 303 yerel olmak üzere toplam 424 organize suç örgütünün çökertildiğini bildirerek "Türkoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı ve KOM Daire Başkanlığı koordinesinde Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu şüphelilerin Kahramanmaraş ve Gaziantep'te uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edildi. Operasyonlar sonucu ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri, muhtelif miktarda bonzai, metamfetamin, esrar ve uyuşturucu hapla çok sayıda uyuşturucu madde kullanma aparatına el konuldu. Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# Organize suç örgütü # operasyon # Ali Yerlikaya # son dakika