Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Van yorumu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEM Parti'nin çağırısıyla Van'da başlayan sokak olaylarıyla ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletin iradesine hürmetsizlik etmeyiz. Ancak, her kim şiddeti, kaosu, hak arama yolu olarak görürse karşısında devletimizin çelikten yumruğunu bulur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Van yorumu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik mensuplarıyla bir araya geldiği iftar programında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, DEM Parti'nin çağırısıyla Van'da başlayıp pek çok şehre yayılan sokak olaylarıyla ilgili de konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili açıklamasında, "Birileri yine sokaklarımızı terörize etmeye kalkıştı. Emniyet güçlerimiz gerekli müdahalelerde bulunarak olayların büyümesini engellemişlerdir. Her kim şiddeti, kaosu, eşkıyalığı, vandallığı hak arama yolu olarak görürse yine karşısında devletimizin çelikten yumruğunu bulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti de bir çadır devleti değildir, olmayacaktır. Milletin iradesine ve takdirine hiçbir şekilde hürmetsizlik etmeyiz ama Kandil'deki terör baronlarının da baskıyla vatandaşlarımıza musallat olmalarına, şehirlerimizin huzuruna ve barışına kast etmelerine, artık geçmişte kalan acıları insanımıza tekrar yaşatmalarına kesinlikle izin vermeyiz veremeyiz. Bu tarz teşebbüsler karşısında hukuk devletinin gereği neyse demokrasimiz neyi gerektiriyorsa onu yapmaktan çekinmeyeceğiz. Tüm siyasi aktörlerden hukukun üstünlüğüne saygı göstermeyi bekliyoruz. Türkiye'nin ve terörün geleceğinde teröre yer olmadığını dost düşmana göstermekle kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# van # cumhurbaşkanı erdoğan # Abdullah Zeydan