Özgür Özel o adayın da üstünü çizdi!

Edirne'de 2014'ten beri Belediye Başkanlığı görevini yürüten Recep Gürkan, CHP Genel Merkezi'nin önerisi üstüne adaylığını koymamıştı. Ön seçim yapılan Edirne'de seçilen Şükrü Ciravoğlu'nun üstünün çizildiği iddia edildi. İşte detaylar...

Özgür Özel o adayın da üstünü çizdi!

CHP’nin ön seçimle belirlenen Edirne Belediye Başkan Adayı Şükrü Ciravoğlu geçtiğimiz hafta kalp krizi geçirmişti. Ardından 'sağlık sorunları' gerekçesiyle adaylıktan çekildiği açıklanmıştı. Olayın arka planının tv100.com yazarı Barış Yarkadaş anlattı.


tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, CHP'nin Edirne belediye başkan adayı Şükrü Ciravoğlu’nun neden adaylıktan çekildiğini açıkladı. İşte Barış Yarkadaş'ın iddiları:

GENEL MERKEZ CİRAVOĞLU'NU İSTEMEDİ


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a, Özgür Özel aday olma dedi. Recep Gürkan ise ön seçim yanlısıydı. Ön seçim yapın dedi. Özgür Özel, Recep Gürkan’a ön seçim yaparız ama sen girmezsen dedi. Recep Gürkan ise tamam ben girmiyorum o zaman dedi. Yapın ön seçimi dedi. Ön seçim yapıldı. Şükrü Ciravoğlu birinci oldu. Recep Gürkan’a yakın bir isim. Genel merkezin istemediği bir isim.


HASTANEYE NOTER GÖNDERİLDİ


Bugün Özgür Özel, Şükrü Ciravoğlu’nu arıyor. Hastanede bir tedavi görüyor. Bir rahatsızlık geçirmiş. İstifa et diyor. Adam da diyor ki; ben hastanedeyim diyor. Olsun diyor noteri göndeririz diyor, noteri hastaneye gönderterek adaylığını çektirtiyorlar ve yerine Filiz Gencan Akın’ı atadılar.
Bütün bunlara baktığında hem partinin tabanını kırıyorsun. Hem ön seçim yapmıyorsun hem eğilim yoklaması yapmıyorsun hem eğilim yoklaması yaptığın yerde sonuçlara uymuyorsun ondan sonra da parti tabanındaki bu kırgınlığı gördüğün için DEM parti ile ittifak yapmaya çalışıyorsun. Şu an 4 CHP seçmeninde biri, bunu çok üzülerek söylüyorum; sandığa gitmeyi düşünmüyor.

# Özgür Özel # chp