Putin'den Türkiye'ye 100. Yıl Kutlaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü kutladığı bir tebrik mesajı yayımladı. Türk halkına mutluluk ve refah dileyen Putin, "Türkiye dünya sahnesinde haklı olarak yüksek bir prestije sahiptir." dedi.

Putin'den Türkiye'ye 100. Yıl Kutlaması

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla çeşitli ülkelerden kutlama mesajları gelmeye devam ediyor. Son olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Kremlin Basın Servisi tarafından yayımlanan bir mesajla Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü tebrik etti.

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü vesilesiyle tebrik ederken Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin dostluk ve iyi komşuluk çerçevesinde geliştiğini vurguladı. Putin, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

- Değerli dostum, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilanının yüzüncü yılı münasebetiyle en içten tebriklerimi kabul etmenizi rica ederim. Geçtiğimiz yüzyılda ülkeniz birçok zorluğun üstesinden geldi ve ekonomik, sosyal ve diğer alanlarda tanınan başarılara imza attı. Türkiye dünya sahnesinde haklı olarak yüksek bir prestije sahiptir. Çeşitli alanlardaki işbirliği iyi sonuçlar veriyor, büyük ortak projeler sistematik olarak hayata geçiriliyor. Moskova ve Ankara, bölgesel ve küresel gündemdeki önemli konuların ele alınmasına yönelik çabalarında başarıyla işbirliği yapıyor. Dost halklarımızın faydasına ve daha adil ve demokratik bir dünya düzeninin inşası adına ikili ilişkilerimizi tüm yönlerde sürekli geliştirmeye devam edeceğimizden eminim.

Putin, Türk halkına mutluluk ve refah diledi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

# vladimir putin # rusya # 29 ekim cumhuriyet bayramı