avrupa birliği

Avrupa'ya "Çifte Standart" Tepkisi! Hakan Fidan AB Delegasyonu Başkanı'nı Kabul Etti

Hakan Fidan AB Delegasyonu Başkanı'nı Kabul Etti

Dışişleri Bakanı Hakan Fİdan, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı ve beraberindeki heyeti kabul etti. Bakan Fidan görüşmede İsrail'in Filistin'e saldırıları ve Avrupa'daki Kuran'ı Kerim'e saldırıları işaret ederek Avrupa'nın iki yüzlü olduğunu belirtti.

hakan fidan
Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısından Türkiye Çıkışı!

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısından Türkiye Çıkışı!

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, "Türkiye tarihin hangi tarafında yer almak istediğini seçmelidir." dedi. Schinas, Delphi Ekonomik Forumunda konuştu. Türkiye'nin AB ve NATO ile Rusya ve İran arasında bir seçim yapması gerektiğini söyledi.

Avrupa Komisyonu nato
Avrupa'dan Azerbaycan Karşıtı Karar! Azerbaycan'a Karşı Yalanlara Sarıldılar

Avrupa'dan Azerbaycan Karşıtı Karar!

Avrupa Parlamentosu Azerbaycan'ı Dağlık Karabağ'daki Ermenilere yönelik "etnik temizlik" ile suçlayarak, Bakü'ye yönelik yaptırım talep etti. Azerbaycan'dan doğal gaz ithalatına olan Avrupa Birliği'nin bağımlılığının azaltılması istendi. AP'nin açıklamasına, Türk Dışişleri tepki gösterdi.

Azerbaycan Avrupa Parlamentosu
Bakü'den AB'ye Türkiye Protestosu! Azerbaycan Toplantıyı İptal Etti

Bakü'den AB'ye Türkiye Protestosu

Azerbaycan, Türkiye'nin de katılması şartının kabul edilmediği AB toplantısından çekildi. Kafkasya'da kaos çıkarmak için Ermenistan'ı silahlandıran Fransa'ya tepki gösterdi. ABD ile ortak tatbikat yapan Erivan yönetimine bir tepki de İran'dan geldi.

Azerbaycan Ermenistan
Ersin Tatar'dan Avrupa Birliği Açıklaması! Çözümün Değil Sorunun Parçası

"Çözümün Değil Sorunun Parçası"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avrupa Birliği’nin Kıbrıs meselesinde çözümün değil sorunun parçası olduğunu söyledi. Rusya’nın resmi haber ajansına konuşan Tatar, “KKTC'nin geleceği parlaktır ve her geçen gün tanınmaktayız” dedi.

kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti ersin tatar
Erdoğan'dan Batı'ya sıcak mesajlar

Erdoğan'dan Batı'ya sıcak mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu için New York'ta. Erdoğan burada çeşitli düşünce kuruluşlarıyla görüştü ve ABD medyasına röportaj verdi. Erdoğan, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin güçlendiğini ve Avrupa Birliği ile ilişkilerin yeniden canlanması için olumlu bir hava olduğunu söyledi.

recep tayyip erdoğan rusya
O soruya böyle yanıt verdi! Erdoğan'dan Rusya mı Batı mı sorusuna "denge" yanıtı

Erdoğan'dan Rusya mı Batı mı sorusuna "denge" yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan BM toplantısına katılmak için ABD'ye gitti. Burada basın mensuplarına konuşan Erdoğan, Tahıl Koridoru'yla ilgili gelen bir soruya verdiği yanıtla "denge siyasetini" savunarak yanıt verdi. Erdoğan, Batı'ya ve Rusya'ya eşit oranda güvendiğini belirtti.

recep tayyip erdoğan rusya
Dışişleri Bakanlığı'ndan Avrupa Parlamentosu’na tepki! ''Bu rapor her zamanki sığ ve vizyonsuz yaklaşımının bir yansımasıdır"

''Bu rapor her zamanki sığ ve vizyonsuz yaklaşımının bir yansımasıdır"

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu’nda kabul edilen Türkiye raporuna tepki gösterdi. ''Bu rapor her zamanki sığ ve vizyonsuz yaklaşımının bir yansımasıdır."

türkiye Dışişleri Bakanı
AB Rusya'ya yaptırımları 6 ay daha uzattı

AB Rusya'ya yaptırımları 6 ay daha uzattı

Avrupa Birliği, Rus kişi ve kuruluşlara uyguladığı yaptırımı 6 ay daha uzattı. Açıklama Avrupa Birliği Konseyi'nden geldi. Yaptırımların gerekçesi olarak Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı özel askeri operasyonlar öne sürüldü.

rusya yaptırım
AB ifade özgürlüğü tanımıyor! 2 bin kişi gözaltına alındı

Çevreciler gözaltına alındı!

Hollanda'da polis, Lahey'de parlamentoya giden A12 ana yolunun son kısmını kapatıp fosil yakıt kullanımının sonlandırılması için eylem yapan iklim aktivistlerine tazyikli suyla müdahale ederek yaklaşık 2 bin kişiyi gözaltına aldı.

Hollanda çevreci
Seçimleri tanımıyor! AB Karabağ'da provokasyon peşinde

AB provokasyonu bırakmıyor!

Avrupa Birliği (AB), Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde Ermeni güçlerinin kontrolündeki topraklarda yapılan sözde cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin "anayasal ve yasal çerçeveyi tanımadığını" bildirdi.

Karabağ Ermenistan
AB'ye çağrı! Boşnak sivil toplum kuruluşlarından koruma talep etti

Bosna-Sırbistan gerilimi!

Bosna Hersek’teki sivil toplum kuruluşları, Sırp Cumhuriyeti’ndeki Boşnaklara yönelik saldırıların engellenmesi için Avrupa Birliği’nden (AB) koruma talep ederek, isteklerinin karşılanmaması halinde teşkilatlanma yoluna gideceklerini duyurdu.

bosna hersek Sırbistan