avrupa birliği

Çalışan anneler dikkat! O şartları sağlayanlara 325 euro para verilecek

Çalışan anneler dikkat! O şartları sağlayanlara 325 euro para verilecek

Avrupa Birliği'nin üye ülkelerde uyguladığı destek projesi kapsamında Türkiye'de çalışan annelere ve bakıcılara 325 euro, güncel kur değeriyle 11 bin 220 TL destek verilecek. İşte destekten yararlanmak için yapılması gerekenler...

çalışan anne çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı
Ermenistan, NATO kapısında bekliyor

Ermenistan, NATO kapısında bekliyor

Ermenistan, AB ve NATO görüşmeleri için Belçika’ya gidiyor. ABD Dışişleri Bakanlığındani, "Brüksel’deki görüşmenin gündeminde Azerbaycan ile barış süreci yok" açıklaması geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise Ermenistan’ın çoktan NATO etkisine girdiğini kaydetti.

Ermenistan nato
Avrupa Birliğinden gerginliği tırmandıracak hamle! Dondurulan Rus varlıklarından gelen gelir Ukrayna'ya verilecek

Avrupa Birliğinden gerginliği tırmandıracak hamle!

Avrupa Birliği dondurulan Rus varlıklarından elde edilen geliri silah satın alması için Ukrayna'ya verme kararı aldı. Rusya'dan tepki gecikmedi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Kendi çıkarlarımıza uygun farklı yöntemler seçeceğiz." dedi.

rusya Ukrayna
Rusya'dan Avrupa Birliği'ne sert uyardı!  "Rus varlıklarının Ukrayna için kullanılmasına karşılık vereceğiz"

Rusya'dan Avrupa Birliği'ne sert uyardı!

Avrupa Birliği’nin (AB) dondurulan Rus varlıklarından elde edilen gelirlerinin Ukrayna’ya silah sağlanması için kullanılmasını değerlendirmesi hakkında açıklama yapan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Rus varlıklarından elde edilen gelirlerin Ukrayna için kullanılmasına karşılık vereceğiz” dedi.

rusya Ukrayna
Avrupa Birliği'nden Mısır'a 7.4 milyon avroluk destek!

Avrupa Birliği'nden Mısır'a 7.4 milyon avroluk destek!

Avrupa Birliği ile Mısır, 7,4 milyar avroluk destek paketi anlaşması imzalandı. Avrupa ülkelerinden Kahire’ye yapılacak mali destek, enerji, ekonomik yatırım ve göç alanında iş birliği gibi konuları içerdi.

mısır yunanistan
Yunanistan'da AB ve NATO'ya tepki eylemleri!

Yunanistan'da AB ve NATO'ya tepki eylemleri!

Yunanistan Komünist Partisi (KKE), ülkenin NATO ve Avrupa Birliği'nin (AB) askeri operasyonlarına katılmasına karşı eylem düzenledi.

yunanistan nato
En sıcak şubat ayı yaşandı! İşte hava sıcaklıklarıyla ilgili çarpıcı veriler

En sıcak şubat ayı yaşandı!

Geçtiğimiz şubat ayı, dünya genelinde şimdiye kadar kaydedilen "en sıcak şubat" oldu. Avrupa Birliği'nin (AB) Copernicus uydu izleme sistemine göre, dünya genelinde geçen ay ortalama yüzey hava sıcaklığı 13,54 santigrat derece ölçüldü.

hava sıcaklığı şubat
AB'de olaylar dinmiyor! Belçika’da çiftçiler caddeleri ateşe verdi...

AB'de olaylar dinmiyor!

Belçika’da Avrupa Birliği’nin (AB) tarım politikalarına karşı protestolarına devam eden çiftçiler, caddelere döktükleri saman balyalarını yakarak polisle çatıştı.

Belçika çiftçi
Avrupalı çiftçiler ayakta! Avrupa Birliği'nin tarım politikalarına karşı eylem yaptılar

Avrupalı çiftçiler ayakta!

İspanya, İtalya, Yunanistan, Polonya… Çiftçiler Avrupa Birliği’nin tarım politikalarına karşı meydanlardaki eylemlerini sürdürüyor. Traktörleri ve hayvanlarıyla ülkelerin başkentlere giren üreticiler Avrupa Birliği dışından ucuz tarımsal ürün alımının yasaklanmasını istiyor.

İspanya fransa
İspanya Dışişleri Bakanı: "Gerekirse İsrail'e yaptırım uygulamak için tek başımıza  hareket ederiz."

İspanya'dan Filistin için alkışlanacak açıklama!

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares, Avrupa Birliği'nden (AB) ortak bir karar çıkmaması halinde, İspanya'nın gerekirse İsrail'e yaptırım uygulamak için tek başına da hareket edebileceklerini söyledi.

israil gazze
Çin'den AB'ye Tarihi Uyarı! Şi Cinping AB Liderleriyle Bir Araya Geldi!

Şi Cinping AB Liderleriyle Bir Araya Geldi!

Çin – Avrupa Birliği Zirvesi Pekin'de gerçekleşti. Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Charles Michel ve Ursula von der Leyen ile bir araya geldi. Şi, Avrupa Birliği liderlerini taahhütleri yerine getirmeleri ve Çin-AB ilişkilerini geliştirmede samimi olmaları konusunda uyardı.

Çin Şi Cinping
Ezine Peyniri Coğrafi İşaret Tescili Aldı

Ezine Peyniri Coğrafi İşaret Tescili Aldı

Ezine peynirinin, Avrupa Birliği'nden (AB) coğrafi işaret tescili aldığı bildirildi. Ezine peyrini, Türkiye'nin AB'den coğrafi işaret tescili alan 18'inci ürünü oldu.

ezine peyniri coğrafi işaret