doğalgaz

TÜİK'ten ücretsiz doğal gaz tüketiminin TÜFE'ye etkisine ilişkin açıklama

TÜİK'ten ücretsiz doğal gaza ilişkin açıklama

TÜİK, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 24 Nisan-31 Mayıs fatura kullanım bedellerinin tamamının Bakanlık bütçesinden karşılanacağını kararının, TÜFE kapsamında yer alan doğal gaz fiyatının, Mayıs dönemine ilişkin hesaplamalar yapılırken dikkate alınması gerekliliğinin ortaya çıktığını bildirildi.

tüik verileri
Fatih Amasra-3 kuyusunda sondaja başladı

Karadeniz'de sondajın yeni adresi Amasra-3

Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya Gaz Sahası’ndaki yeni tespit kuyusu Amasra-3’te sondaja başladı.

fatih sondaj gemisi
Burhan Eptemli ve  Vefa Türksever açıkladı: "Kimin parasını kime veriyorsun" | Ufukta zam belirdi

"Kimin parasını kime veriyorsun"

SAROS Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Eptemli ve Vatan Partisi İstanbul Milletvekili Adayı Vefa Türksever, partilerin seçim vaatleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

müjde Para
1 metreküp doğalgaz kaç TL?  25 metreküp doğalgaz kaç TL?

1 metreküp doğalgaz kaç TL?

"1 m3 doğalgaz ne kadar, kaç TL 2023?" sorusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklamalarının ardından gündeme getirildi..Erdoğan, mutfakta kullanılan gaz için ve konutlarda kullanılan doğal gaz için belirli sürelerde ücret alınmayacağını belirtti. Peki, 1 metreküp doğalgaz kaç TL?

TPAO cumhurbaşkanı erdoğan
TPAO Karadeniz gazı için tarih verdi

Karadeniz gazı için tarih verildi

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Karadeniz gazının mayıs ayının ilk yarısında evlerde kullanılmasının hedeflendiğini bildirdi.

doğal gaz TPAO
Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz gazı için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz doğal gazına ilişkin "Nasip olursa 20 Nisan arife doğal gazımızı çıkarıyoruz. Şu anda bütün planlamalar, hesaplar buna göre. Ondan sonra da zaten bunu elimizdeki mevcut doğal gazla entegre edip adımlarımızı atmış olacağız." dedi.

karadeniz doğal gaz
Sanayiciye doğalgaz indirimi

Sanayiciye doğalgaz indirimi

BOTAŞ, mart itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın toptan satış fiyatında yüzde 20, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,95 ila 26,12 arasında indirime gidildiğini açıkladı

indirim
E-Devlet'ten doğalgaz yardım almak için ne yapmalı

E-Devlet'ten doğalgaz yardım almak için ne yapmalı

11 ili derinden etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem tüm Türkiye’yi derinden etkiledi. Etkilenen ailelere ise destek yağdı. Bu destekler depremzedelerin yaralarını sardı.

e-devlet
Bölgede elektrik ve doğal gaz nasıl karşılanıyor? Bakan Dönmez açıkladı

Bölgede elektrik ve doğal gaz nasıl karşılanıyor? Bakan Dönmez açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ilde elektrik ve doğal gaz verme çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını belirtti.

deprem elektrik
Doğalgaz faturalarını düşüren yöntemler

Doğalgaz faturalarını düşüren yöntemler

Özellikle kış aylarında soğuk havalardan korunmak için kullanılan doğalgaz ay sonunda faturalara çok yüklü yansıyabiliyor. Bu sebeple vatandaşlar, artan zamların ardından faturalardan tasarruf yöntemleri arıyor. İşte, doğalgaz faturalarını düşüren yöntemler...

O tarihte elektrik ve doğalgaza indirim geliyor

O tarihte elektrik ve doğalgaza indirim geliyor

Elektrik ve doğalgaz indirimi son dönemde gündemde yer edinmeye devam ediyor. Konuyla ilgili olarak son açıklama yine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den geldi. Bakan Dönmez, serbest piyasadan elektrik alan sanayi kuruluşlarının maliyetlerinde yüzde 15'e kadar düşüş olacağını belirtti.

elektrik
Rusya ve Türkiye doğalgaz üssü çalışmalarına başlıyor

Rusya ve Türkiye çalışmalara başlıyor

Rusya ve Türkiye doğalgaz üssü Gazprom için çalışmalara başlıyor. Gazprom Yönetim Kurulu Başkanı Aleksey Miller, amacın küresel enerji piyasasında şeffaf ve adil fiyatlandırma sağlamak olduğunu belirtti.

erdoğan Putin