Gelecek Partisi

Oktay'dan Davutoğlu'nun uyuşturucu suçlamasına yanıt:''Hiç mi akıl yok''

Oktay'dan uyuşturucu yanıtı: ''Hiç mi akıl yok''

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakanlık yaptığı dönemde kendisinin de kullandığı Türkiye Cumhuriyeti'ne ait uçakla uyuşturucu taşındığını ifade eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na sert tepki gösterdi.

Fuat Oktay Ahmet Davutoğlu
Vedat Milor 6'lı masayla alay etti

Vedat Milor 6'lı masayla alay etti

Gastronomi yazarı Vedat Milor, 6'lı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayını belirleyememesine sosyal medya hesabından alaya aldı. Altılı Masa toplantılarından karar çıkmamasıyla alakalı Milor, "Eğer biraz daha kafa yorarlarsa Ekmeleddin Bey’den de az alacak birini bulabilirler" ifadelerini kullandı.

vedat milor millet ittifakı
İmamoğlu'nun hakaret davası ertelendi

İmamoğlu'nun hakaret davası ertelendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret suçundan yargılandığı dava ertelendi. Bir sonraki duruşma 14 Aralık'ta….

istanbul büyükşehir belediyesi ekrem imamoğlu
Altılı masada ibre çoklu adaya mı döndü?

Altılı masada ibre çoklu adaya mı döndü?

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Abdulkadir Selvi CHP, İyi Parti , Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti'nin oluşturduğu 6'lı masanın cumhurbaşkanlığı seçimleri için ortak bir aday çıkarmaktansa çoklu aday çıkarma ihtimali üzerinde olabileceğini ileri sürdü.

chp iyi partili
PKK/HDP ve İyi Parti Brüksel'de buluştu

PKK/HDP ve İyi Parti Brüksel'de buluştu

HDP ile aynı masada bulunmayacaklarını açıklayan İyi Parti, PKK'nın yasal uzantısı HDP ile Brüksel'de bir araya geldi. İYİ Parti - HDP buluşması Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Amor’un daveti üzerine yapıldı.

tesev chp
Davutoğlu'na Bursa'da PKK tepkisi: "Siz PKK ile berabersiniz"

Davutoğlu'na Bursa'da PKK tepkisi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bursa İnegöl'de protesto edildi. Parti binasının açılışında konuşan Davutoğlu, "Biz milletle beraberiz" ifadesini kullanınca, bir vatandaş "Siz PKK ile berabersiniz" diye haykırdı.

Ahmet Davutoğlu pkk
Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü teklifine 6'lı masadan destek

Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü teklifine 6'lı masadan destek

Erdoğan'ın Anayasal değişiklik teklifine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Kılıçdaroğlu yanıt verdi. "Eğer arkasında yine kurnaz bir ajanda çıkmazsa her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. 6'lı masadan da Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü çıkışına destek açıklamaları geldi.

chp erdoğan
Davutoğlu Demirtaş hakkındaki şikayetini geri çekti

Davutoğlu Demirtaş hakkındaki şikayetini geri çekti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, başbakan olduğu dönemde kendisine yönelik sözleri nedeniyle Terör örgütü PKK'nın siyası kanadı HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki 'hakaret' şikayetini geri çekti.

türkiye pkk
Akşener'den Kılıçdaroğlu'na adaylık vetosu

Akşener'den Kılıçdaroğlu'na adaylık vetosu

Adaylık krizi yaşayan 6'lı masa dağılma aşamasında. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortak adaylığına kapıyı kapatan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu masanın bir noter olma görevi yok" dedi. Kılıçdaroğlu'nun karşı çıktığı Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarının adaylığına destek veren Akşener, "CHP'ye borcumuzu 31 Mart'ta ödedik" mesajı verdi.

istanbul istanbul büyükşehir belediyesi
Davutoğlu’nun FETÖ yalanı elinde patladı

Davutoğlu’nun FETÖ yalanı elinde patladı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, konuk olduğu bir programda FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen için geçmişte hiç "Hocaefendi" demediğini iddia etti. İzleyiciler, Davutoğlu’na, Gülen'e "muhterem hocaefendi" dediği konuşmasını dinletti. Davutoğlu’nun 5 dakika bile sürmeyen yalanı, sosyal medyada alay konusu oldu.

fethullah gülen oldu
Cumhurbaşkanlığı adaylığında İmamoğlu stratejiyi değiştirdi mi?

Cumhurbaşkanlığı adaylığında İmamoğlu stratejiyi değiştirdi mi?

6’lı masayı dağılma aşamasına getiren adaylık krizi CHP içinde de yaşanıyor. CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olursa genel başkanın kim olacağı tartışılıyor. Tüzüğün işaret ettiği Genelbaşkanvekilliği formulü konuşuluyor. Öte yandan CHP lideriyle Cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışına giren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'na "al adaylığı ver Genel başkanlığı" teklifi yaptığı iddia ediliyor.

istanbul chp
6’lı masa dağılma aşamasında: İyi Parti ayrı aday çıkarabilir

6’lı masa dağılma aşamasında: İyi Parti ayrı aday çıkarabilir

Atlantik siyasetlerine bağlılıkları süren 6’lı masa adaylık krizi nedeniyle dağılma aşamasına geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İttifak yok” açıklaması yaptı. Bu arada CHP ve Deva Partisi Genel Başkanlarının gizli bir yemekte adayın kim olacağı üzerinde istişare yaptıkları iddia edildi. Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun uzlaşı olmadan adaylığını açıklaması halinde İyi Parti’nin kendi adayını çıkartabileceği konuşuluyor.

istanbul chp