Gelecek Partisi

Millet ittifakında koltuk kavgaları istifa getirdi

Koltuk kavgaları istifa getirdi

Milletvekili listeleri açıklandı, istifalar geldi. İyi Parti 28'inci dönem Konya Milletvekili adayı olarak 5'inci sıradan gösterilen Süleyman Şenol, listedeki sıralamasını beğenmeyerek hem adaylıktan hem de partisinden istifa etti.

millet ittifakı saadet partisi
Saadet Partisi, Deva Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi CHP listelerinden seçime girecekler

CHP listelerinden seçime girecekler

Aday krizinden sonra liste kriziyle boğuşan Millet İttifakı'nda İyi Parti dışındaki 4 parti seçime CHP listesinden girecek. Oy pusulasında Millet İttifakı çatısı altında CHP ile İYİ Parti'nin logoları yer alacak. Cumhur İttifakı'ndaki ise partiler ayrı liste çıkartacak.

deva partisi saadet partisi
Gelecek Partisi istifalar sürüyor

"PKK ile set koymayanlarla yan yana yürümeyeceğim"

Millet İttifakı ortaklarından Gelecek Partisi istifalar sürüyor. Gelecek Partisi Avcılar İlçe Başkanı Ahmet Şahin, partisinden itifa ederken, "PKK terör örgütü ile arasına set koymayanlarla yan yana yürümeyeceğim" ifadelerini kullandı.

istifa hdp
İşte gerçek yüzleriyle, Kılıçdaroğlu'nun 'sofra'sında yer alanlar

Kılıçdaroğlu'nun 'sofra'sında yer alanlar...

Altılı Masa'nın ortak bildirisinde beş parti liderinin cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında güzellemeler yaptığı liderlerin sicili. …İşte gerçek yüzleriyle, Kılıçdaroğlu'nun 'sofra'sında yer alanlar

chp kemal kılıçdaroğlu
Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı belli oldu

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı belli oldu

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

kemal kılıçdaroğlu chp
Davutoğlu yine Perinçek'i hedef aldı

Davutoğlu yine Perinçek'i hedef aldı

Davutoğlu, katıldığı televizyon programında yine Perinçek'i hedef aldı. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "milleti böldüğünü" öne sürdü.

vatan partisi Doğu Perinçek
Altılı Masa'nın ortak mutabakat metninde ABD ve AB izleri

Altılı Masa'nın metninde Atlantik izleri

Altılı Masa ortak mutabakat metnini açıkladı. Metinde, Avrupa Birliği'nden NATO'ya, yerel yönetimlerden KHK'ya Batı tezleri dillendirildi. Metinde yerel yönetimlere özerklik vaadi yer alırken, KHK ile işten atılanların kamuya geri alınacağı belirtildi.

altılı masa cumhuriyet halk partisi
Altılı Masa'dan HDP ile ortak adaya yeşil ışık

Altılı Masa'dan HDP ile ortak adaya yeşil ışık

Seçim yaklaştıkça Altılı Masa'da HDP'ye eğilim dikkat çekiyor. CHP, İYİ Parti ve DEVA Partisinden sonra Gelecek Partisi de HDP ile ortak aday çıkarmaya yeşil ışık yaktı.

altılı masa hdp
İyi Parti'den  HDP açılımı-Akşener'den çözüm süreci açıklaması-6'lı masa ortak aday

İyi Parti'den HDP açılımı

Gelecek Partisi Genel Sekreteri Cemalettin Kani Torun, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yeni çözüm süreci vaadinin 6’lı masaya olumlu yansıdığını açıkladı. Torun, Akşener’in HDP ile ortak aday çıkarma fikrine sıcak baktığını ifade etti.

pkk meral akşener
Doğu Perinçek'ten Altılı Masa'nın açıklamalarına tepki: "Burada Amerika'nın dalkavukluğu var"

Doğu Perinçek'ten Altılı Masa'nın açıklamalarına tepki

Altılı Masa'nın ortaklarından Türkiye düşmanı hamleler peş peşe geldi. Kılıçdaroğlu TSK'nın komutanlarını hedef alırken Babacan ve Davutoğlu'nun hedefinde ise Türk tanımı ve Türkçe vardı. Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek, bu açıklamalara sert tepki gösterdi.

Doğu Perinçek ali babacan
Perinçek, Davutoğlu'na Foreign Policy'nin başlığıyla yanıt verdi

Perinçek'ten Davutoğlu'na Foreign Policy hatırlatması: "Amerika Ankara'daki adamını kaybetti"

Türkiye'nin Çin ile ilişiklerini hedef alan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sözde Doğu Türkistan'da zulüm olduğunu iddia etti. Perinçek, Davutoğlu'na Foreign Policy dergisinin 5 Mayıs 2016'da "Amerika Ankara'daki adamını kaybetti" balığıyla yayınlanan haberle yanıt verdi.

Ahmet Davutoğlu Doğu Türkistan
İyi Parti'den Davutoğlu'na: Herkes ağırlığı kadar konuşmalı

İyi Parti'den Davutoğlu'na: Herkes ağırlığı kadar konuşmalı

Altılı Masa'da CHP ve İyi Parti içinde homurdanmalara neden olan ‘eşitlik’ krizi bitmiyor. Tartışmanın fitilini ateşleyen Ahmet Davutoğlu’na İyi Parti’den oy hatırlatması geldi. İYİ Partili kaynaklar “Herkes ağırlığı kadar konuşmalı” dedi.

iyi partili Ahmet Davutoğlu