Gelecek Partisi

Ahmet Davutoğlu ve CHP'den Mehmet Şimşek övgüsü

Davutoğlu ve CHP'den Şimşek övgüsü

Uluslararası piyasa kurallarına bağlılık sözü veren Şimşek'in rasyonellik vurgusu Atlantik Cephesi'ne moral verdi. Ekonomi dümenin başına geçirilen Şimşek'e övgüler yağdırıldı. Davutoğlu, açıklamalarıyla, kendi programlarını Bakanlar Kurulu'na taşıdıklarına işaret etti.

Ahmet Davutoğlu Mehmet Şimşek
DEVA, Gelecek ve Saadet partileri ortak grup arayışında

Üçlü grubun lideri kim olacak?

İttifak ve grup arayışları Meclis'te sürüyor. Partiler iç pazarlıklarını sağlamlaştırma peşinde. Dağılan Millet İttifakı'nın sallantılı partileri Deva, Gelecek ve Saadet Partisi'nin birleşerek yeni bir grup kurma iddiaları gündemde.

deva Saadet
4 siyasi parti grup kurmayı konuşuyor!

4 siyasi parti grup kurmayı konuşuyor!

CHP listelerinden Meclis’e giren Deva, Saadet, Gelecek ve Demokrat Partisi’nin grup kurmaya düşündüğü öğrenildi. Deva Partisi yöneticilerinin “CHP bize son bir destek daha atıp 5 vekil verirse biz kendi başımıza da kurarız” dediği belirtildi.

altılı masa deva partisi
Altılı Masa'da Ümit Özdağ çatlağı

Altılı Masa'da Ümit Özdağ çatlağı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasındaki Bakanlık pazarlığı iddialarını değerlendirdi. Davutoğlu, “Bakanlar konusu 6 lider arasında konuşulmamışken başka kimseyle müzakere edilemez, çok net ifade ediyorum” dedi.

kemal kılıçdaroğlu Ahmet Davutoğlu
Gelecek Partisi'nde 11 kurucu üye istifa etti

Gelecek Partisi'nde istifa depremi

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve yönetim kurulundan 11 kişi istifa etti.

istifa
Gelecek Partisi'nde 11 kurucu üye istifa etti

Gelecek Partisi'nde 11 kurucu üye istifa etti

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve yönetim kurulundan 11 kişi istifa etti.

Ahmet Davutoğlu
Millet İttifakı'nda peş peşe istifa: Gelecek Partisili Veysi Akay istifa etti

Millet İttifakı'nda peş peşe istifa

Seçimlerdeki ilk turdan sonra Millet İttifakı'nda istifa haberleri peş peşe geliyor. Ahmet Davutoğlu ile beraber Gelecek Partisi'ni kuran Veysi Akay, partisinden istifa etti. Bir buçuk yıldır partisinde liyakat, güven ve istişarenin karşılıksız olduğunu ifade etti.

Ahmet Davutoğlu chp
Muharrem İnce'ye kumpasta Ankara Kuşu ayrıntısı: Bakın nerede yakalandı?

Muharrem İnce'ye kumpasta Ankara Kuşu ayrıntısı

Muharrem İnce'ye kaset kumpası kapsamında aranan Ankara Kuşu isimli Twitter kullanıcısı Oktay Yaşar'ın yakalandığı yer dikkat çekti. Yaşar'ın, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Seymen'in hukuk ofisinde yakalandığı ortaya çıktı. Konu, soruşturma dosyasına da girdi.

muharrem ince Ankara Kuşu
CHP ittifak partilerine 39 koltuk dağıttı: En çok milletvekilini DEVA Partisi Meclis'e soktu

CHP ittifak partilerine 39 koltuk dağıttı

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne CHP listesinden giren Millet İttifakı partilerinden İyi Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Partisi'nden 39 isim milletvekili seçildi.

millet ittifakı chp
Altılı Masa'da bakanlık savaşları

Altılı Masa'da bakanlık savaşları

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa'nın Bakanlık paylaşım planını anlattı. 8 Bakanlık için CHP ve İyi Parti'yi esas alan Akşener, Deva, Saadet ve Gelecek Partisi'ni CHP'nin tercihine bıraktı. "Kılıçdaroğlu arzu ederse bakanlık verebilir, bizi ilgilendirmez" dedi.

meral akşener deva partisi
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na "kafir" göndermesi

Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na "kafir" göndermesi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde Alevi başlıklı bir video yayınlayan Kemal Kılıçdaroğlu'na "kafir" göndermesi yaptı. Davutoğlu, "Zulümle yöneten bir Müslümandansa, adaletle yöneten bir kafir tercih edilir" ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu altılı masa
CHP'de Türkiye karşıtı adaylar dikkat çekiyor

CHP'de Türkiye karşıtı adaylar öne çıktı

CHP’nin milletvekili aday listelerinde Türkiye karşıtı isimler dikkat çekiyor. Listelerde batıcı, liberal, açılımcı, terörle mücadele karşıtı, FETÖ kumpaslarının destekçisi adaylar öne çıktı.

chp saadet partisi