milletvekili

CHP'yi karıştıran 50 vekil iddiası! Kemal Kılıçdaroğlu yalanladı, Vedat Yenerer şahit gösterdi

CHP'yi karıştıran 50 vekil iddiası!

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "CHP'deki 50 vekil bana sadık" ifadelerini yalanladı "Böyle bir açıklamam olmadı" dedi. O görüşmeyi yapan ve konuyu gündeme getiren gazeteci Vedat Yenerer, "Erdebil Horasan Alevi Ocakları Başkanı Ali Aker şahidimdir" ifadelerini kullandı.

chp kemal kılıçdaroğlu
Fransa'da milletvekili seçimleri: İkinci tur oylamaları sürüyor

Fransa'da milletvekili seçimleri: İkinci tur oylamaları sürüyor

Fransa'da milliyetçi Ulusal Birlik (RN) partisinin önde olduğu cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tur oylaması başladı.

fransa
YSK illerin milletvekili sayılarını belirledi! İşte İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere illerin çıkaracağı milletvekili sayıları

YSK illerin milletvekili sayılarını belirledi!

Yüksek Seçim Kurulu'nca 2023 yılı nüfus verileri kapsamında bazı illerin milletvekili sayılarında değişiklik yapıldı. YSK'nin konuyla ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre bazı illerin milletvekili sayısı azalırken bazı illerinki arttı. İşte illerin çıkaracakları milletvekili sayısı...

yüksek seçim kurulu nüfus sayısı
Meclis'ten 14 milletvekili belediye başkan adayı oldu! İşte o isimler ve aday oldukları yerler

Meclis'ten 14 milletvekili belediye başkan adayı oldu!

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlere doğru geri sayım sürüyor. Partiler il ve ilçelerdeki belediye başkan adaylarını açıklarken, bugüne kadar TBMM'de 14 milletvekili partileri tarafından aday olarak gösterildi. Peki o isimler kim? Hangi milletvekili nereden aday oldu?

tbmm yerel seçimler
Milletvekili Maaşları Katlandı! Emekliler Tepki Gösterdi

Milletvekili Maaşları Katlandı! Emekliler Tepki Gösterdi

Ekonomik kriz derinleşti, alım gücü düştü. Emekliler açlığa mahkum edildi. 2024'te milletvekili maaşı ise 120 bin lira oldu. Meclis'teki 300 kişi hem milletvekili emeklisi hem de faal milletvekili olduğu için cebine her ay tam 230 bin lira giriyor. Emekliler vekil maaşlarına tepki gösterdi.

emekli maaşı
TBMM'de Yeni Dönem! Araç Kartlarına Sınırlama Geliyor

TBMM'de Yeni Dönem! Araç Kartlarına Sınırlama Geliyor

Milletvekillerine verilen araç kartlarının kullanımına sınırlama geliyor. Buna göre araç kartları artık sadece milletvekili, birinci dereceden yakını ve noter kanalıyla kiralanan araçlar için kullanılabilecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tbmm
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Yaşamını Yitirdi

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Yaşamını Yitirdi

Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı Milletvekili Ganire Paşayeva hayatını kaybetti. Ganire Paşayeva, Türkiye'de sayısız etkinliklere katıldı.

Azerbaycan
AK Partili vekiller partilerinin ekonomideki adımlarını eleştirdi

AK Partili vekiller partilerinin ekonomideki adımlarını eleştirdi

Derinleşen ekonomik kriz vatandaşın bütçesini zorluyor. AK Parti Hükümeti'nin günü kurtarmaya yönelik politikalarına kendi vekilleri de itiraz ediyor. Vekiller hükümetin kira fiyatlarında aldığı kararın yanlış olduğu görüşünde. Kararın kiracı ve ev sahiplerini iyice çıkmaza soktuğunu belirtiyor.

ak parti ekonomi
Milletvekilleri ne kadar maaş alıyor?

Milletvekilleri ne kadar maaş alıyor?

Son zamlarla birlikte milletvekili maaşlarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Peki, 2023 Milletvekili maaşı kaç TL, ne kadar? Milletvekilleri aylık ne kadar kazanıyor? Emekli milletvekili maaşları ne kadar? İşte yanıtı...

Hakan Topkurulu uyardı: "Halk hareketlenecek, meydanlar dolacak, yaz ve sonbahar çok sıcak geçecek!"

"Halk hareketlenecek, meydanlar dolacak!"

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hakan Topkurulu, Mehmet Şimşek'in ekonomi politikalarının halkta bir tepkiye yol açacağını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonominin başına Bakan Şimşek'i geçirmesinden pişmanlık duyacağını ifade etti.

hakan topkurulu Mehmet Şimşek
Hakan Topkurulu: "AK Parti yıkılacaksınız!"

"AK Parti yıkılacaksınız!"

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hakan Topkurulu, AK Parti iktidarına ve mecliste yer alan tüm vekillere açtı ağzını yumdu gözünü. Topkurulu, Milletvekillerinin 70 bin TL emekli maaşı aldığı yerde vatandaşa 7500 TL verilmesinin AK Parti iktidarını yıkacak bir etki yaratacağını ifade etti.

zam emekli
Hakkında 28 fezleke varken dokunulmazlığı kalktı: Kemal Kılıçdaroğlu yargılanacak mı?

Kemal Kılıçdaroğlu yargılanacak mı?

Meclis Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, yeni dönemde seçilemeyen milletvekillerine ait bin 190 dokunulmazlık dosyasını, Cumhurbaşkanlığı'na iade etti. Dosyaların içerisinde bu dönem milletvekili olamayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun da fezlekeleri bulunuyor.

kemal kılıçdaroğlu