sgk

SGK’dan EYT'lilere kritik uyarı

SGK’dan EYT'lilere kritik uyarı

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), kanunun çıkmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binaları önünde uzun kuyruk oluşturma devam ederken, SGK yetkilileri ise vatandaşları “emekli olur” yazısı almak için kuruma gelmelerine gerek olmadığı konusunda uyardı.

eyt Emeklilikte yaşa takılanlar
SGK'dan EYT açıklaması: O yazıya gerek yok

SGK'dan EYT açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurulu, EYT ile ilgili bir açıklama yaptı. SGK'dan yapılan açıklamada, EYT'lilerin emekli olabilmek için "emekli olur" yazısına ihtiyacı olmadığı belirtildi.

eyt
SGK'dan EYT mesaisi: Emeklilik için sıraya girdiler

SGK'dan EYT mesaisi

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT), ilgili kanunun yürürlüğe girmesinin ardından gelen başvurular nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binaları önünde başlayan yoğunluk bugün de sürdü. Esenyurt SGK binası önünde izdiham çıkınca polis müdahale etti.

eyt izdiham
Sosyal Güvenlik Numarası Nedir? E Devlet İle Sosyal Güvenlik Numarası Nasıl Öğrenilir, Nerede Yazar?e-devlet sgk no sorgulama, nasıl  bakılır?

Sosyal Güvenlik Numarası nedir?

Sosyal Güvenlik Numarası, Bağ-Kur, SSK veya Emekli Sandığı'na bağlı olan çalışanlar için oldukça önemlidir. Bu numara ile vatandaşların sigortaları ile ilgili tüm detaylara ulaşmalarını sağlar. Peki, Sosyal Güvenlik Numarası nedir? e - Devlet üzerinden nasıl öğrenilir?

EYT yasası Meclis'te! Kısmi emeklilik nedir? eyt şartları neler, eytyi doldurmayanlar ne yapacak, eyt tbmm meclis görüşmeleri, eyt çıktı mı?

İşte EYT yasasında tüm şartlar

Deprem felaketleri nedeni ile Meclis, çalışmalarına ara vermişti. 28 Şubat'ta milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği EYT kanun teklifi Meclis'ten geçti ve yasalaştı. Peki, EYT ne zaman çıkacak? EYT şartları neler? İşte EYT hakkında tüm detaylar...

eyt eyt nedir
Rapor parası  nasıl alınır, Rapor parası ne zaman yatar, Rapor parası ücreti, kaç günde yatar, ptt Rapor parası alımı nasıl yapılır, nereye başvurulur, sgk

Rapor parası nasıl alınır?

Hastalık nedeniyle işe gidemeyen işçi, işverenin bildirimi sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden rapor parası alır. Peki, rapor parası nasıl ve nereden alınır?

rapor parası PTT
SGK depremden etkilenen illerdeki prim borcu ödeme sürelerine erteledi

SGK prim borcu ödeme sürelerini erteledi

SGK, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden etkilenen 10 ildeki vatandaşların prim borçlarının ödeme sürelerini ertelediğini duyurdu. SGK'den yapılan açıklamada, kuruma verilmekle yükümlü olunan bilgi, belge ve beyannamelerin verilme sürelerinin de ertelendiği bildirildi. İşte detaylar...

prim borcu deprem
Memur sendikalarından eylem kararı

Memur sendikalarından eylem kararı

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda örgütlü sendikalar eylem kararı aldı. İş yavaşlatma hatta durdurma kararı alan sendikalar, EYT ve çıkacak kanun teklifleriyle iş yoğunluğunun arttığını belirtti. Sendikalar, personel sayısının eksikliği ve mesai ücretlerinin yetersizliğinin giderilmesini talep etti.

eyt eylem
Kamu alacakları yeniden yapılandırılıyor

Kamu alacakları yeniden yapılandırılıyor

Kamu alacaklarının yapılandırılması ve cezaların silinmesine ilişkin kanun teklifi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Teklifle 2 bin liranın altındaki vergi borçları silinecek. Tüm vergi ve sigorta primi borçları ile trafik ve otoyol geçiş cezaları yapılandırılarak 48 ayda ödenebilecek

Kamu borç yapılandırma
EYT için bekleyenler bu maddelere dikkat: Emekli olabilmeniz için tamamlamanız gereken on adım

EYT için bekleyenler bu maddelere dikkat

Yaş sınırı olmadan prim gün ve yılını dolduran, 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olan milyonlarca kişiye emeklilik hakkı veren yasa teklifi bugün Meclis'e sunuluyor. İşte EYT bekleyenlerin tamamlaması gereken 10 adımı ve detayları...

Emeklilikte yaşa takılanlar eyt
Genel Sağlık Sigortası borçları silinecek mi?

Genel Sağlık Sigortası borçları silinecek mi?

Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçları gündemde yer alırken, borçların silinip silinmeyeceği de merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, borç yapılandırma paketini duyurdu.

gss
Vatan Partisi'nin kira kampanyası mağdur esnafı sevindirdi

Vatan Partisi'nin kampanyası mağdur esnafı sevindirdi

İzmir'de fahiş kiralardan mağdur olan SGK kiracısı, Vatan Partisi'nin “Devlet Mülklerinde Kira Bedelleri 3 Yıl Dondurulsun” kampanyasına sarıldı. Esnaf, "İlk fitili İzmir’den Ateşliyoruz, Sayın başkanımız Doğu Perinçek’i bu çarşıya çay ve kahve içmeye davet ediyoruz" dedi.