sgk

Borç yapılandırmasında son gün! Gece 24.00'e kadar başvuru yapılabilecek

Borç yapılandırmasında son gün!

Kamuya borcu olanlar dikkat! Başta SGK olmak üzere ödenecek borçlar için yapılandırma başvurusu için son tarih bugün. SGK il müdürlükleri gece 24.00'e kadar çalışacak.

borç yapılandırma
Borç yapılandırma

SGK uzmanından kritik uyarı

SGK başuzmanı İsa Karakaş, yeni asgari ücretin belirlenmesiyle beraber, "Türkiye'de hizmet borçlanması ihtiyacı olan vatandaşların 1 Temmuz'u geçirmeden kesinlikle hizmet borçlanmasını yapması lehine olacaktır" dedi.

borç
SGK EYT emeklilik başvurularında "gelen evrak dosyasına kaldırılmış" ne demek, ne anlama geliyor?

Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek?

SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ifadesi, emeklilik başvurusu yapıp başvuru sürecinin onaylanmasını bekleyen insanların gündemin yer alıyor. Peki, Gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek? SGK EYT emeklilik başvuru işlemlerinde gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne anlama geliyor?

Emeklilikte yaşa takılanlar eyt başvuru
2023 Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?

İkramiyeleri hesaplara yatıyor

2023 Kurban Bayramı'na çok az bir süre kaldı. Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklileri farklı tarihlerde ödeme alacakken, ödeme tarihleri maaş gününe göre belirlenecek.

ikramiye bayram ikramiyesi
Asgari ücret zammıyla neler değişecek? İşsizlik maaşı, kıdem tazminatı, 65 yaş aylığı, GSS borcu...

Asgari ücret zammıyla neler değişecek?

Milyonlarca vatandaşın gözü Temmuz ayında asgari ücrete yapılacak ara zamda. Bu zam ile pek çok kalemde değişiklik yaşanacak. İşte olası senaryolar...

Asgari ücret eyt
SGK açıkladı: Maaşı geciken EYT'liler avans düzenlemesini geliyor

Maaşı geciken EYT'liler dikkat!

EYT düzenlemesinin yasalaşması ile emeklilik yolu açıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları, EYT için başvuruda bulunanların dosyalarını inceleyip karara bağlanıyor. Maaşı geciken EYT'liler için ise yeni bir açıklama geldi.

İlk EYT maaşı ne zaman
Borç yapılandırmasında başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri 1 ay uzatıldı

30 Haziran'a kadar uzatıldı

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerinin bir ay uzatılması kararlaştırıldı.

Resmi Gazete borç
Bendevi Palandöken açıklaması, yeni emeklilik detayları, esnafa Erken emeklilik detayı, staj ve çıraklık sayılacak mı, 5400 prim günü

İşte yeni emeklilik detayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni emeklilik sistemi için açıklamalarda bulunmuştu. Buna göre SSK ve Bağ-Kur primleri eşitlenecek. İşte EYT ile yeni emeklilik detayları...

staj çıraklık sigortası ssk başlangıcı
Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun açıkladı:2023 Temmuz ayı Emekli maaşı ve asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret ne kadar olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temmuz ayında ara zam yapılacağını açıkladı. Bunun ardından vatandaşlar, asgari ücret ve emekli maaşlarının tahmini hesaplamasını merak etmeye başladı. Konuya ilişkin Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun açıklamalarda bulundu.

özgür erdursun Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun
EYT staj mağdurları için son gelişmeler, EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı?

EYT staj mağdurları dikkat!

Milyonlarca EYT mağduru vatandaşın ilk maaşları hesaplarına yatarken lisede staj yaptıkları iş yerlerinde ellerine sigorta kağıtları verilen "staj mağdurları" ise eğitim kapsamında değerlendirildi.

eyt staj sigortası
2023 EYT maaşı ne zaman? EYT tahsis numarasına nasıl bakılır, sorgulama ekranı, ödeme tarihleri

EYT maaşı ne zaman yatacak?

"EYT maaşları ne zaman yatacak?" sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Emeklilik hakkına sahip olan milyonlarca vatandaş, başvurularını SGK ve e-Devlet platformu üzerinden tamamladı. Başvuruları kabul edilenler, tahsis numarasına göre EYT maaşlarını sorgulamaya başlıyor.

eyt İlk EYT maaşı ne zaman
EYT başvurularında GSS borcu nedir, mükerrer ve prim borçlu olmak geçersiz olur mu?

EYT'lilere "GSS borcu" uyarısı!

EYT düzenlemesinin yasalaşmasından sonra ilk emekli aylıkları ve ikramiyeleri ödenmeye başladı. Yaklaşık 1.6 milyon başvurudan 600 bine yakın kişinin işlemleri tamamlanırken, mükerrer ve prim borçlusu olanların başvuruları geçersiz sayıldığı belirtiliyor.

emekli eyt