sgk

Uyuz Tedavisinde İlaç Sorunu Yaşanıyor! En Etkili İlacı SGK Karşılamıyor

Uyuz Tedavisinde İlaç Sorunu Yaşanıyor!

Türkiye’de uyuz vakaları tırmanışta. Derinin üst tabakasına tutunan bu hastalığın tedavisinde krem, losyon ve tablet kullanılıyor. Fakat tedavi için kullanılan en etkili ilacı Sosyal Güvenlik Kurumu karşılamıyor. Uyuza yakalanan bir hastaya bu ilacın maliyeti ise bin lirayı buluyor.

Uyuz hastalığı ilaç
44 İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Alındı

44 İlaç Daha Geri Ödeme Listesine Alındı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 38'i yerli üretim olmak üzere toplam 44 ilaç "Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesine" alındı.

ilaç listesi
Sivas'ta SGK İl Müdürlüğü binasının çatısında yangın

Sivas'ta SGK İl Müdürlüğü binasının çatısında yangın

Sivas'ta, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binasının çatısında yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin alevlere müdahalesi devam ediyor.

Sivas yangın
SGK uzmanı açıkladı! Ekim ayında en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Ekim ayında en düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, en düşük emekli maaşının ekim ayında itibarıyla 10 bin TL seviyesine ulaşabileceğini belirtti. İşte ayrıntılar...

emekli maaşı ne kadar
Borcu olanlar dikkat! Borç yapılandırma süreleri uzatıldı

Borç yapılandırma süreleri uzatıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), borçlarını peşin veya taksitli ödeme seçenekleriyle yapılandıran kişilere yönelik olarak, 3 Ağustos tarihine kadar ödemesi gereken miktarları tam veya eksik ödeyemeyenlerle ilgili güncellemesini duyurdu. Borç yapılandırma süreleri daha da uzatıldı. İşte detaylar.

borç yapılandırma
SGK eksik gün nedenleri - SGK Eksik gün kodları 2023

SGK eksik gün nedenleri - SGK Eksik gün kodları 2023

SGK eksik gün nedenleri ve SGK eksik gün kodları son zamanlarda çokça merak edilmekte. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yenilediği puantaj tablolarından sonra artık eksik günleri kodlar ile listelemekte. Her kodun bir anlamı bulunmakta. İşte SGK eksik gün nedenleri!

SGK emekliye faizsiz kredi veriyor! Faizsiz kredi nasıl alınır?

SGK emekliye faizsiz kredi veriyor!

SGK emekliye faizsiz kredi veriyor! Bu yılda ev almak isteyen emekliler SGK üzerinden faizsiz kredi alabilecek! Faizsiz kredi alarak yeni bir eve sahip olma şansına sahip olacak olan emekliler bu konuda detaylı bilgi arıyor. Sizler için SGK konut kredisini araştırdık ve yazdık!

faizsiz kredi sosyal güvenlik kurumu
Borç yapılandırma ödemelerinde son gün! Dikkat! Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor

Borç yapılandırma ödemelerinde son gün!

Borç yapılandırma ödemeleri için son saatler. Sosyal Güvenlik Kurumu yaptığı açıklama da yapılandırma ve sigorta primi borçlarının saat 23.59'a kadar ödenebilecğeini duyurdu.

borç yapılandırma
"SGK tarafından GSS tescili yapılmıştır en yakın sosyal yardımlaşma vakfına başvurmanız gerekmektedir" mesajı ne demek?

SGK tarafından GSS tescili yapılmıştır mesajını alanlar dikkat!

SGK tarafından GSS tescili yapılmıştır mesajını aldıysanız gözünüz aydın! Artık SGK tarafından size yapılmış bir sağlık sigortanız var. GSS(Genel Sağlık Sigortası) nedir? nasıl yapılır? size gelen mesaj için ne yapmalısınız? Eğer SGK tarafından mesaj aldıysanız dikkat edin!

gss e sigorta sgk yapılandırma
Borç yapılandırmada son ödeme tarihi uzatıldı! İşte yeni tarih

Borç yapılandırmada son ödeme tarihi uzatıldı

Son ödeme tarihi bugün olan yapılandırma, cari dönem prim borçları ve diğer her türlü borçların son ödeme süresi 3 Ağustos saat 23.59'a kadar uzatıldı.

borç yapılandırma
İşte emekli aylığını yükseltmek için 2 formül

İşte emekli aylığını yükseltmek için 2 formül

Yüksek kazanç üstünden fazla prim ödeyenin emekli aylığı da yükseliyor. Uzun yıllar çalışmak, prim gün sayısının fazla olması yüksek emekli aylığına yeterli olmuyor. İşte ayrıntılar...

emekli emekli aylığı
Emekliye yüzde 25 zam kabul edildi

Emekliye zam kabul edildi

Bugün TBMM kurulunda yapılan toplantıda, SGK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik yüzde 25 zammı içeren madde TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

ekonomi zam