tayyip erdoğan

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alparslan Çakar'dan tarımsal kredi açıklaması

"Tarım kredilerinde takipteki kredi oranı yüzde 1'in altında"

Türkiye'nin 81 ilinden gelen çiftçilerle Tarım Ekosistemi Zirvesinde buluşan Alparslan Çakar "Ziraat Bankası'nın kullandırdığı tarım kredilerinden kaynaklı takipteki kredi oranı yüzde 1'in çok altında" olduğunu açıkladı.

Ziraat Bankası Tarım
Erdoğan'dan Esad ile görüşme mesajı

Erdoğan'dan Esad ile görüşme mesajı

Şam ile 11 yıl sonra üst düzey temas sağlanırken 2 ülke arasındaki normalleşme süreci hızlandı. Süreçle ilgili yeni bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşme mesajı verdi. "Bakanlarımızdan sonra gelişmelere göre liderler olarak bir araya geleceğiz'

suriye beşar esad
Erdoğan, Putin ve Zelenskiy ile görüşecek

Erdoğan, Putin ve Zelenskiy ile görüşecek

Türkiye, denge siyaseti adı altında dostlarına güvensizlik vermeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile görüşecek.

İbrahim Kalın vladimir putin
John Bolton  Türkiye'nin NATO'dan çıkarılmasını önerdi

John Bolton Türkiye'yi hedef aldı: "Rusya ile bağını kesmezse NATO üyeliği tartışılmalı"

Türkiye ve Rusya'nın kurduğu sıcak ilişki ABD'nin gündeminde. ABD'nin eski güvenlik danışmanı John Bolton, Türk-Rus dostluğunu hedef aldı. Rusya kurulan ilişkilerin Batı için tehdit olduğunu söyledi. Bolton, Rusya ile bağlarını koparmazsa Türkiye'nin NATO'dan çıkarılmasını önerdi.

john bolton nato
Muğla'nın mavi tur rotasındaki adalarının "kesin korunacak hassas alan" ilan edilmesi sevinçle karşılandı

Adaların koruma kararı sevinçle karşılandı

Muğla’da Yassıca, Şeytan, Göcek ve Hacıhalil adaları Cumhurbaşkanı kararı ile "kesin korunacak hassas alan" edildi. Karar bölgede sevinçle karşılandı.

kesin korunacak hassas alan muğla
Gübre ve yem fiyatları nisan sonuna kadar sabitlendi

Gübre ve yem fiyatları sabitlendi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Kimyevi gübre fiyatlarında yüzde 13'e varan indirim uygulanacağını belirten Erdoğan, "Aynı şekilde karma yemde de yüzde 5'e varan indirim yapılacak." dedi. Gübre ve yem fiyatlarının nisan sonuna kadar sabitlendiğini de ifade etti.

tarım kredi kooperatif marketleri Gübre
Erdoğan'dan Altılı masaya ekonomi tepkisi

''Ekonomiyi tefecilere teslim etme sözü verdiler''

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın milli sisteme bağlanması için özveriyle çalışıldığını ifade etti. Ayrıca yeni gelişimlerle ilgili 26 Aralık Pazartesi günü açıklama yapacağını söyledi. Erdoğan Altılı masaya da tepkiliydi.

altılı masa ekonomi
Vatan Partisi'nden ekonomide büyüme eleştirisi

''Özel bankalar kâr ediyor ancak tarım ve sanayi büyümüyor''

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, grup toplantısında ekonomiye ilişkin de mesajlar verdi. Erdoğan, sanayinin, tarımın büyüdüğünü söyledi. Erdoğan'ın bu açıklamalarını Vatan Partisi Ekonomi Siyasetleri Büro Başkanı Hakan Toprukulu, Ulusal Kanal'a değerlendirdi.

vatan partisi ak parti
Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çevresindekilere, bakanlara, milletvekillerine "ahmak sürüsü" diye seslendi

Akşener: ''Ahmaklar sürüsü..''

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çevresindekilere, bakanlara, milletvekillerine "ahmak sürüsü" diye seslendi.

meral akşener
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda yeni seri üretim kararı

Tarihi karar: Füzelerin seri üretimlerine karar verildi

Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıdan yerli hava savunma sistemleri için yeni seri üretim kararı çıktı. Seri üretime geçecek yerli sistemler arasında, Erdoğan’ın “Atina ürküyor” dediği Tayfun Füzesi de var.

Bozdoğan Füzesi Savunma Sanayii İcra Komitesi
ABD'li The New York Times gazetesinde Türkiye ve Rusya'nın her alanda güçlendirdiği işbirliğini içeren bir makale kaleme alındı

''Türk Rus işbirliğinde terörle mücadelede güven ön çıktı'

ABD'li The New York Times gazetesinde Türkiye ve Rusya'nın her alanda güçlendirdiği işbirliğini içeren bir makale kaleme alındı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Rus Lider Putin ile yakınlaşmasının en önemli nedeni terörle mücadelede Rusya’ya güvenmesi olarak ortaya kondu.

the new york times rusya
Erdoğan: ‘Tayfun Atina’yı vurur’ diyorlar! Rahat durmazsan vurur

Erdoğan: ‘Tayfun Atina’yı vurur’ diyorlar! Rahat durmazsan vurur

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Samsun'da konuştu. Savunma sanayinde gelinen son durumu anlatan Erdoğan, Türkiye'nin kendi füzelerini ürettiğine vurgu yaptı. Tayfun füzesinin Yunanistan'ı korkuttuğuna dikkat çeken Erdoğan, "Tayfun füzesi Yunan'ı ürkütüyor 'Atina’yı vurur' diyor.

pkk pyd