Türk Eğitim-Sen

Eğitimciler şiddete karşı tek yürek! "Eğitimde şiddet bugünün konusu değil"

Eğitimciler şiddete karşı tek yürek!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcısı Erhan Bayram, eğitimciye şiddetin bugünün sorunu olmadığını ancak şu an hat safhaya ulaştığını söyledi. Şiddete karşı alınan kararlarda geç kalındığını belirten Bayram, okullardaki güvenlik önlemlerinin yersizliğine dikkat çekti.

eğitimci şiddet
Türk Eğitim-Sen'den Öğretmenler Gününde İkramiye Talebi

Türk Eğitim-Sen'den Öğretmenler Gününde İkramiye Talebi

Türk Eğitim-Sen, 24 Kasım öğretmenler gününde 1 maaş ikramiye verilmesi talebiyle milletvekillerine kanun teklifi hazırladı. Hazırlanan teklif posta yoluyla milletvekillerine gönderildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü ikramiye
Türk Eğitim-Sen'den Kariyer Sınavı eleştirisi

"Sınavla kariyer belirlenmesine karşıyız"

Türk Eğitim-Sen, “Öğretmenlik Meslek Kanunu Neden ve Nasıl Olmalı?” temasıyla çalıştay düzenledi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, sınavla kariyer belirlenemeyeceğini, hizmet yılının esas alınması gerektiğini belirtti.

öğretmenlik kariyer sınavı
Türk Eğitim-Sen'den "tayin hakkı" itirazı

Türk Eğitim-Sen'den "tayin hakkı" itirazı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, mevcut durumda 3'üncü yılın sonunda kadroya geçen öğretmenlerin, eş durumundan dolayı mazeret tayini hakkı kullanabilecekken yeni düzenlemeyle bunun 4'üncü yılın sonuna bırakıldığını söyledi.

Talip Geylan
Türk Eğitim-Sen sözleşmeli personele kadro teklifini değerlendirdi

"Sözleşmeli öğretmenlik son bulmalı"

Sözleşmeli olarak istihdam edilen personellerin kadroya alınmasıyla ilgili kanun teklifi önümüzdeki günlerde Meclis'te olacak. Ancak eğitim sendikaları sözleşmeli istihdamın tamamen kaldırılmasını istedi.

çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı Sözleşmeli öğretmenlik
Meslek kanunu beklentileri karşılamadı: Sendikanın anketinde çarpıcı sonuçlar

Meslek kanunu beklentileri karşılamadı

Türk Eğitim-Sen, 24 Kasım Öğretmenler Günü anketinin sonuçlarını kamuoyuna açıkladı. 21 bin 412 eğitim çalışanının katıldığı ankete göre, öğretmenlerin de en yakıcı gündemi ekonomi. Öğretmenlerin yüzde 87'si ay sonuna kadar parasının kalmadığını belirtti.

öğretmenler günü milli eğitim bakanlığı
Türk Eğitim Sen'den 'Ücretli öğretmen' tepkisi

Türk Eğitim Sen'den 'Ücretli öğretmen' tepkisi

Türk Eğitim-Sen, “Ücretli Öğretmenlik, Bir Öğretmen İstihdam Modeli Olamaz” başlıklı bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada 2022 yılı sona ermeden en az 51 bin öğretmenin atanması gerektiği belirtildi.

türk Bir
"Eğitimde fırsat eşitliği" raporu açıklandı

"Eğitimde fırsat eşitliği" raporu açıklandı

Türk Eğitim-Sen, “Eğitimde Fırsat Eşitliği” raporunu açıkladı. Eğitimciler, okul formasının öğrenciler açısından “fırsat eşitliği” sağladığını düşünüyor. Öğretmenlerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri de sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik meselesi. Eğitimde öğretmenlerle ilgili de fırsat eşitliği sağlanması için bu uygulamalara son verilmesi istendi. Ayrıca katılımcıların yaklaşık yüzde 38'i toplumun eğitime bakış açısını iyileştirecek bir seferberlik başlatılması görüşünde.

Bir
Türk Eğitim-Sen öğretmenlere kadro talebini bir kez daha yineledi

Türk Eğitim-Sen öğretmenlere kadro talebini bir kez daha yineledi

Türk Eğitim-Sen, Büyük Taaruz’un 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla Afyonkarahisar’da Şube Başkanları Toplantısını yaptı. Genel Başkan Talip Geylan, sözleşmeli öğretmenlere iyileştirme değil, kadro istediklerini, başka bir formülü kabul etmediklerini söyledi.

Afyonkarahisar türk
Türk Eğitim-Sen'den MEB'e Andımız yanıtı

Türk Eğitim-Sen'den MEB'e Andımız yanıtı

Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Andımız ile ilgili temyiz dilekçesine yanıt verdi. Dilekçede Atatürk’ün, ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir’ sözleri hatırlatıldı, hiçbir vatanseverin Andımızın içeriğinden rahatsız olamayacağı vurgulandı.

milli eğitim bakanlığı
Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Şanlıurfa'da Türkiye Kamu-Sen tarafından bayrak yürüyüşü düzenlendi

zeytin dalı harekatı Türkiye Kamu-Sen
Kamu-Sen Genel Merkezi'ne saldırı

Kamu-Sen Genel Merkezi'ne saldırı

Türkiye Kamu-Sen’in Ankara’daki genel merkezine 25 kişilik bir grup saldırdı. Sendikayı basan kalabalık grup, genel başkan İsmail Koncuk'a istifa etmesi tehdidinde bulundu. Koncuk, ise saldırıyla ilgili olarak "onları birileri göndermiş anlaşılan, sıkıntı yok "dedi

saldırı ismail koncuk
  • 1
  • 2