yaz

Güneş kremi alırken dikkat! Sahte güneş kremleri birçok cilt hastalığına yol açıyor

Güneş kremi alırken dikkat!

Kavurucu sıcakların etkili olmasıyla güneş kremlerine olan ilgi de arttı. Ancak dikkat! Sahtekarların iştahı da kabardı. Uzmanlar güvenilir ürünler için eczanelerden alışveriş yapılması gerektiğini vurguluyor. Peki güneş kremi alırken sahte ürün olduğunu nasıl anlarız? Ayrıntılar haberimizde...

güneş kremi Güneş
Evinizi Kışa Hazırlayın! Bu Ayarı Mutlaka Yapın! Bunu Biliyor muydunuz?

Evinizi Kışa Hazırlayın!

Havaların yavaştan soğuması ve yağışların gelmesiyle birlikte evi kış aylarına hazır hale getirmenin de vakti geldi! Birçok kişinin bilmediği fakat işinize çok yarayacak PVC pencere ayarı, ısı tasarrufu yapmanızda büyük ölçüde katkı sağlayacak bir ayar.

pencere kış
İstanbul'da sıcaklıklar yeniden artacak! Meteoroloji'den İstanbullular için sıcak uyarısı

İstanbul'da sıcaklıklar yeniden artacak

İstanbul'da bir süredir mevsim normallerinde seyreden sıcaklıklar yeniden mevsim normallerinin üzerine çıkıyor. İstanbullular için kötü haberi Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyurdu.

istanbul Meteoroloji Genel Müdürlüğü
Birbirinden güzel aktiviteler ile dolu: Ornaz Vadisi Yaz Şenliği !

Ornaz Vadisi Yaz Şenliği devam ediyor!

Binlerce kişinin akın ettiği ‘Ornaz Vadisi Yaz Şenliği’ birbirinden güzel aktiviteleri ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Hem kadın üreticilerimize destek oluyor hem sosyal bir ortam oluşturuyoruz. Aldığımız olumlu geri dönüşler bizi mutlu ediyor” dedi.

festival Geleneksel
Erzincan'da yaz ortasında kayak keyfi! 38 dereceden bunaldı kayak yapmaya gitti

Erzincan'da yaz ortasında kayak keyfi!

Hava sıcaklığının 38 dereceye ulaştığı Erzincan’da, antrenör Canser Atila kayak keyfi yatı. Atila, Ergan Dağı'nın zirvesinde erimemiş kar kütlelerinin üzerinde kayak yaparak serinlemeye çalıştı.

Erzincan kayak keyfi
Sıcaktan bunalanlar Kar Dünyası'na akın etti!

Sıcaktan bunalanlar Kar Dünyası'na akın etti!

Antalya’da tatilciler aşırı sıcaklardan bunalınca “kar dünyasında” serinliyor. Dışarıda 30 dereceyi aşan sıcaklıkların yaşandığı bir ortamda, buz dünyasında sıcaklık -2 dereceye kadar düşüyor.

kar antalya
Sıcak günlerde içiniz buz kesecek! Evinizde yapabileceğiniz en iyi soğuk içecek tarifleri

Buz gibi karışımlar!

Sıcak günlerde isimlerini duymak bile içinizi serinletecek! Evde hazırlayabileceğiniz en iyi içecek tariflerini sizler için hazırladık.

soğuk sıcak
Göçerler için geri dönüş yolculuğu başladı

Göçerler için geri dönüş yolculuğu başladı

Göçerler için geri dönüş yolculuğu başlıyor. Bingöl'ün Karlıova ilçesindeki yaylalarda konaklayan göçerler hava sıcaklığının düşmesiyle memleketlerine dönüş için hazırlanıyor.

bingöl Bir
Türk-İş Bölge Başkanı TGB'nin İzmir kampına konuk oldu

Türk-İş Bölge Başkanı TGB'nin İzmir kampına konuk oldu

Türkiye Gençlik Birliği’nin İzmir Seferihisar’da düzenlediği “ Hazır ol” yaz kampına Türk-İş 3. Bölge Başkanı Hayrettin Çakmak konuk oldu. Çakmak kampta gençlere seslendi; Örgütlenmenin önemine dikkat çekti.

izmir türkiye
Aydın Nazilli'de kurutmalık patlıcan biber mesaisi

Aydın Nazilli'de kurutmalık patlıcan biber mesaisi

Aydın Nazilli'de kurutmalık patlıcan ve biber mesaisi başladı. İlçede 1500'e yakın aile bu işten para kazanıp geçimini sağlıyor.

aydın nazilli
Erkan Yücel Kültür Merkezi'nde yaz sergisi

Erkan Yücel Kültür Merkezi'nde yaz sergisi

Erkan Yücel Kültür Merkezi her hafta farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. . Bu kez de sanatseverleri Erkan Yücel Kültür Merkezi “Yaz… Resim Heykel Fotoğraf” Sergisi ile ağırladı. Serginin açılışında sergiyi düzeleyen Zafer Bilgin de bir konuşma yaptı.

Heykel kadıköy
Yaz sıcaklarına karşı halk sahillere akın etti

Yaz sıcaklarına karşı halk sahillere akın etti

Yaz sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine, çıktı sahiller doldu taştı. Sıcak hava ile birlikte yüksek nem de etkisini gösterince, vatandaşların ilk tercihi deniz oldu.

antalya muğla