sıcak

Meksika’da aşırı sıcaklar 21 eyaleti elektriksiz bıraktı

Meksika’da aşırı sıcaklar 21 eyaleti elektriksiz bıraktı

Meksika’yı etkisi altına alan sıcak hava dalgası nedeniyle elektrik talebinin artması sonucu 21 eyalette elektrik kesintileri yaşandı.

meksika
Evrenin En Sıcak Maddesi Ne?

Evrenin En Sıcak Maddesi Ne?

Araştırmacılar, kozmik tarihin son 9 milyar yılında görülen en parlak kuasarın X-ışını emisyonunu gözlemledi. Yeni bakış açısı kuasarların iç işleyişine ve çevreleriyle nasıl etkileşime girdiklerine ışık tutuyor.

Bilim BİLİM TEKNOLOJİ
Sıcak hava yaradı! Meyve ağaçlarında verim yüksek

Sıcak hava meyveleri erken olgunlaştırdı

Türkiye'nin en yüksek yerleşim birimlerinden Kars'ın Sarıkamış ilçesinde sıcak havalar meyve ağaçlarında bol verime neden oldu.

elma armut
Aydın sokakları boş kaldı, yüksek nem insanları sokağa çıkartmıyor!

Aydın sokakları bomboş!

Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın’da, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, nem oranındaki artış da cadde ve sokakları boşalttı. Hafta boyunca devam edecek olan bölgede nem oranın yüzde 70'e yaklaşacağı belirtildi.

aydın hava sıcaklıkları
40 derecede çalışan tarım işçileri ekmek parası peşinde! ''Ekmeğimizin derdindeyiz''

Tüm emek ekmek parası için!

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları birçok meslek için zorlayıcı oluyor. O mesleklerden birisi de tarım işçileri. Ara vermeden çalışmaya devam eden tarım işçileri, özellikle sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu zamanlarda zor anlar yaşıyor.

tarla emek
Kütahya'da son 100 yılın en sıcak günü! 1929 yılından beri ölçülenin en yüksek sıcaklık

Kütahya'da son 100 yılın en sıcak günü!

Kütahya son 100 yılın en sıcak gününü yaşadı. 1929 yılından bu yana yapılan ölçümlerde en yüksek seviyeyi gören Kütahya'da hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı.

Kütahya meteoroloji
Eskişehir'de termometreler patladı! Sıcak 57+ dereceyi gördü

Eskişehir cehenneme döndü!

İklim değişikliği ile birlikte gelen yıkıcı sıcaklar Eskişehir'de etkisini göstermeye devam ediyor. Termometreler 57+ dereceyi gösterdi.

Eskişehir hava sıcaklığı
Gözlerinize beş ton yapacak müzikler! Geceleri uyku getirecek parçalar

Uyku getiren en iyi müzikler!

Sıcak havalarda en iyi yolu müziklerdir. Gözlerine beş ton ağlık yapacak müzikleri sizler için bulduk! İşte sizi uykuya götürecek en iyi müzikler...

müzik uyku
Sıcak günlerde içiniz buz kesecek! Evinizde yapabileceğiniz en iyi soğuk içecek tarifleri

Buz gibi karışımlar!

Sıcak günlerde isimlerini duymak bile içinizi serinletecek! Evde hazırlayabileceğiniz en iyi içecek tariflerini sizler için hazırladık.

soğuk yaz
Klima karşısında yayılacağınız en güzel zaman! İşte ımdb puanı yüksek en iyi 14 bilim kurgu filmi

IMDb en yüksek bilim kurgu filmleri

Sıcak havalarda evinde vakit geçirenler için birbirinden kaliteli bilim kurgu film önerilerini sizler için hazırladık. İşte IMDb sıralamalarını alt üst eden en iyi 14 bilim kurgu filmi...

bilim kurgu film
O tarihte sakın dışarı çıkmayın! Eyyam-ı Bahur geliyor

O tarihte sakın dışarı çıkmayın!

Türkiye rekor sıcakların etkisinden kurtulamamışken yeni bir sıcak hava dalgası ile karşı karşıya. Afrika kıtasından ülkemize giren sıcak hava dalgasının peşine bu kez de Arap yarımadası üzerinden Eyyam-ı Buhur sıcakları geliyor. Türkiye o tarihlerde Eyyam-ı Buhur sıcaklarının etkisine girecek.

meteoroloji El Nino
El Nino dünyayı kavuruyor! Dünya ülkeleri rekor sıcaklarla boğuşuyor

El Nino dünyayı kavuruyor!

Sıcaklar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Temmuz ayında küresel ölçekte sıcaklık rekor kırdı. Akdeniz ülkeleri yangınlarla boğuşuyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde sıcaklar nedeniyle belirli saatlerde dışarıda çalışma yasağı uzatıldı.

El Nino dünya