Ahmet Davutoğlu

Ahmet Davutoğlu'ndan anadilde eğitim çıkışı

Ahmet Davutoğlu'ndan anadilde eğitim çıkışı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bugün Ankara’da düzenlediği “2021 Türkiyesi ve 2022’den Beklentiler” adlı toplantıda Kürtçe seçmeli dersler konusundaki soruyu yanıtladı. Davutoğlu o soruya, Anadilde eğitim hakkını parti programına yazan ilk parti biziz." dedi.

Gelecek Partisi
Gelecek Partisi'nde taciz istifası

Gelecek Partisi'nde taciz istifası

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Etik Kurulu Üyesi Fatma Şerefoğlu, partisinden istifa etti. Şerefoğlu istifa açıklamasında, “Kadınlara yönelik taciz parti içinde rahatsız edici duruma gelmişti" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi
Altılı Masa'da kriz derinleşiyor: Davutoğlu'ndan dikkat çeken açıklamalar

"Ayrılalım, seçim mi kazanacaksınız?"

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı'nı Altılı Masa'daki bütün genel başkanların yöneteceğini açıklamıştı. Bu açıklamasına gelen eleştirileri yanıtlayan Davutoğlu'nun, "Mesela bizzat çıkalım masadan madem o zaman. Ayrılalım, seçim mi kazanacaksınız?" ifadeleri dikkat çekti.

altılı masa Gelecek Partisi
Soylu'dan Babacan ve Davutoğlu'na "Amerikalılar" tepkisi!

Soylu'dan Babacan ve Davutoğlu'na "Amerikalılar" tepkisi!

Süleyman Soylu, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun Paris Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi'ne gerçekleşen saldırı için taziye mesajları yayınlamalarına "Bizim içimizdeki Amerikalılar" şeklinde tepki gösterdi.

süleyman soylu ali babacan
Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı açıklamasına AK Partili Dağ'dan tepki

Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı açıklamasına AK Parti'den tepki

Altılı Masa'nın ortaklarından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçimi kazanmaları halinde Altılı Masa liderlerinin seçilecek Cumhurbaşkanı kadar imza yetkisine sahip olacağını açıklamıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan o açıklamaya tepki geldi.

Gelecek Partisi altılı masa
Ahmet Davutoğlu'ndan HDP kapatma davasına ilişkin açıklama

Davutoğlu HDP'ye destek çıktı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HDP'nin kapatma davasıyla ilgili konuştu. Altılı Masa'nın gayrı resmi ortağı HDP'nin kapatılmasına karşı olduğunu belirten Davutoğlu, "Parti kapatma demokrasiye zarar veriyor" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi pkk
Davutoğlu'ndan “masayı dağıtmayın” mesajı

Davutoğlu'ndan “masayı dağıtmayın” mesajı

Altılı Masada CHP ve İyi Parti’nin adaylık kavgasıyla derinleşen çatlağı, masanın diğer ortakları örtmeye çalışıyor. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir Televizyon programında “Altılı Masa'yı beraber kurduk, hiçbir iki liderin bu masayı dağıtmaya hakkı yok” dedi.

altılı masa İyi Parti
Davutoğlu komşularla ilişkileri hedef aldı: O isimleri hedef gösterdi

Davutoğlu komşularla ilişkileri hedef aldı: O isimleri hedef gösterdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından “Korkma” adlı bir video yayınladı. Davutoğlu videoda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Esad ve Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'yi hedef aldı.

Gelecek Partisi Doğu Perinçek
CHP PKK'ya operasyonu görmezden geldi

CHP PKK'ya operasyonu görmezden geldi

Türkiye'nin Irak ve Suriye'nin kuzeyine başlattığı harekat, PKK'da panik yarattı. HDP Genel Merkezi öldürülen teröristler için başsağlığı diledi, ABD ve Avrupalı ortaklarından İngilizce yardım istedi. Öte yandan Altılı masa yine PKK/PYD diyemedi...

Pençe Kılıç Hava Harekâtı pkk
Oktay'dan Davutoğlu'nun uyuşturucu suçlamasına yanıt:''Hiç mi akıl yok''

Oktay'dan uyuşturucu yanıtı: ''Hiç mi akıl yok''

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Başbakanlık yaptığı dönemde kendisinin de kullandığı Türkiye Cumhuriyeti'ne ait uçakla uyuşturucu taşındığını ifade eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na sert tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Fuat Oktay
İmamoğlu'nun hakaret davası ertelendi

İmamoğlu'nun hakaret davası ertelendi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret suçundan yargılandığı dava ertelendi. Bir sonraki duruşma 14 Aralık'ta….

istanbul büyükşehir belediyesi ekrem imamoğlu
Davutoğlu'na Bursa'da PKK tepkisi: "Siz PKK ile berabersiniz"

Davutoğlu'na Bursa'da PKK tepkisi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Bursa İnegöl'de protesto edildi. Parti binasının açılışında konuşan Davutoğlu, "Biz milletle beraberiz" ifadesini kullanınca, bir vatandaş "Siz PKK ile berabersiniz" diye haykırdı.

Gelecek Partisi pkk