Ahmet Davutoğlu

5 partinin genel başkanı bir araya geldi

5 partinin genel başkanı toplandı

Millet ittifakı'ndaki 5 partinin genel başkanları, Altılı Masa'nın 12. toplantısının ardından yaşanan süreci değerlendirmek üzere bir araya geldi.

millet ittifakı chp
Davutoğlu yine Perinçek'i hedef aldı

Davutoğlu yine Perinçek'i hedef aldı

Davutoğlu, katıldığı televizyon programında yine Perinçek'i hedef aldı. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "milleti böldüğünü" öne sürdü.

vatan partisi Doğu Perinçek
Altılı Masa'dan sonra gizli ortağı HDP de "seçim" dedi

Altılı Masa'dan sonra gizli ortağı HDP de "seçim" dedi

Türkiye depremin yaralarını sarmak için kenetlenmişken Altılı Masa seçim tartışması başlattı. Önce Kılıçdaroğlu ardından diğer liderler, adayları belli olmamasına rağmen “seçim ertelenemez” çıkışları yaptı. Diyarbakır’da açıklama yapan Akşener, “seçimler bence zamanında yapılacak” dedi.

altılı masa ali babacan
Prof. Dr. Mehmet Yuva'dan Çavuşoğlu'na çağrı: "Davutoğlu'nun kapattığı Suriye sınır kapısı açılsın"

"Davutoğlu'nun kapattığı Suriye sınır kapısı açılsın"

Şam Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Yuva, İskenderun'dan son durumları aktardı. Yuva, Hatay'daki Yayladağ Sınır Kapısı'nın açılması ve buradan yardımların Suriye'ye götürülmesi çağrısı yaparak, "Bu yardımlar ulaştığı takdirde iki devletin, iki milletin arasındaki dayanışma pekişir" dedi.

mehmet yuva Mevlüt Çavuşoğlu
Altılı Masa'nın ortak mutabakat metninde ABD ve AB izleri

Altılı Masa'nın metninde Atlantik izleri

Altılı Masa ortak mutabakat metnini açıkladı. Metinde, Avrupa Birliği'nden NATO'ya, yerel yönetimlerden KHK'ya Batı tezleri dillendirildi. Metinde yerel yönetimlere özerklik vaadi yer alırken, KHK ile işten atılanların kamuya geri alınacağı belirtildi.

altılı masa cumhuriyet halk partisi
Türkiye Türklerindir Birliği Platformu'ndan Anayasa tepkisi Babacan Davutoğlu

Türkiye Türklerindir Birliği Platformu'ndan Anayasa tepkisi

30 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu “Türkiye Türklerindir Birliği Platformu” Anayasa'daki Türk ifadesini hedef alan Millet İttifakı bileşenlerine sert tepki gösterdi.

ali babacan anayasa
Altılı Masa'dan yazılı açıklama yaptı-Altılı Masa'dan açıklama-Altılı Masa'dan aday açıklaması-Altılı Masa'dan İsveç açıklaması

Altılı Masa'dan kurgu iması

Altılı Masanın yaklaşık 9 saatlik 11’inci toplantısının ardından sonuç bildirgesi yayınlandı. Bildiride Altılı Masa yerine Millet İttifakı vurgusu yapıldı. Kur’an-ı Kerim yakılmasına yönelik kışkırtmanın ise kurgu olduğu iddia edildi. Masada Cumhurbaşkanı adayının gündeme geldiği belirtildi.

iyi parti haberleri chp
Doğu Perinçek'ten Altılı Masa'nın açıklamalarına tepki: "Burada Amerika'nın dalkavukluğu var"

Doğu Perinçek'ten Altılı Masa'nın açıklamalarına tepki

Altılı Masa'nın ortaklarından Türkiye düşmanı hamleler peş peşe geldi. Kılıçdaroğlu TSK'nın komutanlarını hedef alırken Babacan ve Davutoğlu'nun hedefinde ise Türk tanımı ve Türkçe vardı. Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek, bu açıklamalara sert tepki gösterdi.

Doğu Perinçek ali babacan
Erdoğan'dan TSK'yı hedef alan Kılıçdaroğlu'na tepki

Erdoğan'dan TSK'yı hedef alan Kılıçdaroğlu'na tepki

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 2023 seçim tarihini açıkladı. Erdoğan, seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı, 6’lı masadaki genel başkanların Türk ordusunu, savunma sanayideki atılımları hedef alan sözlerine de tek tek yanıt verdi.

tayyip erdoğan kemal kılıçdaroğlu
Perinçek, Davutoğlu'na Foreign Policy'nin başlığıyla yanıt verdi

Perinçek'ten Davutoğlu'na Foreign Policy hatırlatması: "Amerika Ankara'daki adamını kaybetti"

Türkiye'nin Çin ile ilişiklerini hedef alan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu sözde Doğu Türkistan'da zulüm olduğunu iddia etti. Perinçek, Davutoğlu'na Foreign Policy dergisinin 5 Mayıs 2016'da "Amerika Ankara'daki adamını kaybetti" balığıyla yayınlanan haberle yanıt verdi.

Gelecek Partisi Doğu Türkistan
İyi Parti'den Davutoğlu'na: Herkes ağırlığı kadar konuşmalı

İyi Parti'den Davutoğlu'na: Herkes ağırlığı kadar konuşmalı

Altılı Masa'da CHP ve İyi Parti içinde homurdanmalara neden olan ‘eşitlik’ krizi bitmiyor. Tartışmanın fitilini ateşleyen Ahmet Davutoğlu’na İyi Parti’den oy hatırlatması geldi. İYİ Partili kaynaklar “Herkes ağırlığı kadar konuşmalı” dedi.

iyi partili Gelecek Partisi
Davutoğlu'ndan Altılı Masa'ya gözdağı

Davutoğlu'ndan Altılı Masa'ya gözdağı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu Şirin Payzın'ın Halk TV'de yayınlanan programına katıldı. Davutoğlu Altılı Masa'ya da gözdağı verdi., "Biz çıkalım masadan, seçim mi kazanacaksınız çok bilmişler?" diye konuştu.

Gelecek Partisi