borç

Kamu borç yapılandırmada son durum ne? Kaç kişi başvurdu? Kaç TL borç yapılandırıldı?

Kamu borç yapılandırmada son durum ne?

Kamu borçlarına yapılandırma başvuruları devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada toplam yapılandırmanın 50 milyar TL'yi aştığı belirtilirken şu ana kadar 1,5 milyon mükellefin yapılandırma için başvurduğu ifade edildi.

borç yapılandırma Kamu
Galatasaray'ın borcu belli oldu! İşte sarı-kırmızılıların borç miktarı...

Galatasaray'ın borcu belli oldu!

Galatasaray, yıllık olağan mali genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda sarı-kırmızılıların borç miktarı da açıklandı. İşte Galatasaray'ın borcu...

Galatasaray son dakika
Milyonlarca kişinin borcu silinecek: Bu hafta yasalaşıyor

Milyonlarca kişinin borcu silinecek

Milyonların beklediği borç yapılandırması paketi için meclis çalışmalara başladı. Düzenlemenin bu hafta yasalaşması bekleniyor. Düzenleme 14 milyon kişiyi kapsıyor.

tbmm
Bakan Nebati'den borçlanma açıklaması

Bakan Nebati "Borç alabiliyoruz" diyor ama..

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ankara'da gazetecilerle buluştu. Dedi ki, "2 milyar 750 milyon dolar borçlandık. Borçlanmalarımızı devam ettiriyoruz." Türkiye'nin artık borçlarını ödeyebildiğine vurgu yaptı.

Nurettin Nebati kısa vadeli borç
Kısa vadeli borçta rekor: 186.3 milyar dolara yükseldi

Kısa vadeli borçta rekor

Eylülde 139,5 milyar dolar ile rekor kıran kısa vadeli dış borç, ekimde bir rekor daha kırdı. Merkez Bankası verilerine göre, ekimde 186.3 milyar dolara yükseldi. Kamu bankalarının kısa vadeli borcu 26,6 milyar dolar olurken, Özel sektörün ise 83,5 milyar dolara ulaştı.

kısa vadeli borç Merkez Bankası
Fenerbahçe'nin borcu ne kadar? Fenerbahçe'nin borcu kaç para? Fenerbahçe'nin borcu açıklandı, Fenerbahçe'nin borcu belli oldu

Fenerbahçe'nin borcu belli oldu

Fenerbahçe'nin 30 Haziran tarihi itibarıyla olan toplam borcu belli oldu. İşte sarı-lacivertlilerin borç miktarı...

fenerbahçe son dakika
Dört büyüklerin toplam borcu dudak uçuklattı! İşte takım takım borç miktarları...

Dört büyüklerin toplam borcu dudak uçuklattı! İşte takım takım borç miktarları...

Türk futbolunda ''Dört Büyükler'' olarak nitelendirilen Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un futbol branşlarının borç miktarları açıklandı. Dört kulübün toplam borcu 21 milyar liraya dayandı! İşte dört büyüklerin kulüp kulüp borç miktarları...

Galatasaray fenerbahçe
ABD ekonomisi çöküyor: Ülkenin borcu ilk kez 31,1 trilyon dolara ulaştı

ABD ekonomisi çöküyor

ABD ekonomisindeki kötü gidişat verilere yansıdı. Hazine Bakanlığının verilerine göre, ülkenin borcu ilk kez 31,1 trilyon dolara ulaştı. ABD Kongresi Bütçe Ofisi'nin yayımladığı raporda bu durumun ekonomideki büyümeyi yavaşlatabileceği, ülkenin faiz ödemelerini artırabileceği yazıldı.

abd ekonomi
Vatandaşın kredi ve kart borcu artıyor: MB faiz indirdi, özel bankalar artırdı

Vatandaşın kredi ve kart borcu artıyor: MB faiz indirdi, özel bankalar artırdı

Vatandaşın borcu gün geçtikçe artıyor. Bir internet sitesinin analizine göre, eylül ayında Türkiye’deki toplam kredi hacmi yıllık yüzde 59 arttı, 6.65 trilyon liraya yükseldi. En çok artış ise yüzde 76 ile bireysel ihtiyaç kredilerinde görüldü. Vatandaşın kredi kartı borcu ise 323 milyar TL’ye ulaştı. Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz, yasal takip süresinin uzatılması ve kart borç faizlerinin Merkez Bankası faizine göre düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

türkiye Merkez Bankası
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "5 buçuk milyon vatandaşımız icra takibinden kurtulacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "5 buçuk milyon vatandaşımız icra takibinden kurtulacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Vatandaşlarımızın bir kısmının icra takibine uğramasına yol açan 2 bin lira ve altındaki borçlarını tasfiye ediyoruz" dedi.

türkiye yunanistan
Dar gelirliye destek paketi açıklandı: 6 milyon kişiyi ilgilendiriyor

Dar gelirliye destek paketi açıklandı: 6 milyon kişiyi ilgilendiriyor

Dar gelirli vatandaşların icra ve haciz sorunu ile iglili hazırlanan iki paketin ayrıntıları belli oldu. 6 milyona yakın vatandaşın yaklaşık 30 milyar lira tutarındaki icra borcu silinecek.. Elektrik, su, doğal gaz, telefon gibi temel ihtiyaçlara ait sözleşmelerden kaynaklanan borçların 2 bin 500 liraya kadarını da devlet üstlenecek.

su elektrik
KOBİ'ler borç yüküyle karşı karşıya

KOBİ'ler borç yüküyle karşı karşıya

Küçük ve orta büyüklükteki şirketlerin kredi borçlarındaki artış BDDK verilerine yansıdı. Haziran sonu itibarıyla son bir yılda nakdi kredi borcu olan KOBİ müşterileri 4 milyon 351 bine yükseldi. KOBİ'lerin kredi borçları da toplam 1 trilyon 511 milyar TL'ye ulaştı. Kobi’lerin toplam 61.3 milyar liralık borcu ise yasal takipte.

kredi kobi