diyarbakır anneleri

45 aile çocuğuna kavuştu! HDP önünde 1458 gündür eylemdeler

Diyarbakır Anneleri mücadelelerini sürdürüyor!

Dağa kaçırılan çocukları için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, evlat nöbetine kararlılıkla devam ediyor.

diyarbakır hdp
Diyarbakır Anneleri'nden bir zafer daha! İki aile daha evladına kavuştu

İki aile daha evladına kavuştu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son iki günde Diyarbakır annelerinden ikisinin daha evladına kavuştuğunu bildirdi. Ailelerin çocuklarıyla buluşmasında duygu dolu anlar yaşandı.

pkk hdp
Diyarbakır annelerinden birisi için daha hasret sona erdi!

Diyarbakır annelerinden biri daha evladına kavuştu!

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde dağa kaçırılan evlatları için oturma eylemi yapan ailelerden Aysel Koyun, ikna çalışmaları sonucu terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan oğulları Neşat’a kavuştu.

terörist terör
Diyarbakır anneleri evlatları için nöbette

Diyarbakır anneleri evlatları için nöbette

Diyarbakır anneleri, dağa kaçırılan evlatları için nöbette. Çocuklarının doğa kaçırılmasından bu yana, nöbetlerinin 1406 günündeler. Diyarbakır anneleri, evlatlarına kavuşmak istiyor.

Yurt nöbet
Diyarbakır Anneleri Kurban Bayramı'nda evlatlarına seslendi

Diyarbakır Anneleri'nin bayramda evlatlarına seslendi

Diyarbakır anneleri evlatlarını istiyor. Terör örgütü PKK’nın dağa kaçırdığı çocuklar için HDP İl binası önündeki evlat nöbeti kararlılıkla sürüyor. Aileler, evlatlarına “teslim olun” çağrısı yaptı.

Kurban Bayramı
Bakan Göktaş'tan Diyarbakır Anneleri'ne ziyaret: "Tarih Diyarbakır Anneleri'ni yazacaktır"

Bakan Göktaş'tan Diyarbakır Anneleri'ne ziyaret

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Diyarbakır'da HDP il binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır annelerini ziyaret etti.

aile ve sosyal politikalar bakanlığı Mahinur Özdemir
Diyarbakır annelerinden biri daha evladına kavuştu

Diyarbakır annelerinden biri daha evladına kavuştu

Diyarbakır'da HDP il binası önünde evlatları için nöbet tutan Akdaş ailesi, 8 yıl önce dağa kaçırılan oğulları Mehmet'e kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Mehmet Akdaş, güvenlik güçlerinin ikna çalışması sonucu terör örgütünden kaçarak teslim olmuştu.

Diyarbakır annelerinden biri daha evladına kavuştu

Bir anne daha evladına kavuştu

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde, dağa kaçırılan evlatları için nöbet tutan Gülperi ve Esat Akdaş çifti, ikna çalışmaları sonucu terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan oğulları Mehmet'e kavuştu.

pkk kck
Diyarbakır Anneleri bir zafer daha kazandı: İki örgüt mensubu teslim oldu

Diyarbakır Anneleri bir zafer daha kazandı

İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünden kaçan 2 örgüt mensubunun daha güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. 2023 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısı 43'e, Diyarbakır annelerinden evladına kavuşan aile sayısı ise 42'ye yükseldi.

evlat nöbeti pkk
Diyarbakır Anneleri'nin umudu evlatlarına kavuşmak

Diyarbakır Anneleri'nin umudu evlatlarına kavuşmak

Diyarbakır HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri "Anneler Günü'nde" evlatlarına kavuşmak istiyor. 2019'da başlayan oturma eylemi üzerinden yaklaşık bin 350 gündür sürüyor.

anneler günü hdp
Diyarbakır Anneleri bir evladına daha kavuştu: Süleyman Soylu duyurdu

Diyarbakır Anneleri bir evladına daha kavuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terör örgütünden, Diyarbakır Annelerinden birinin daha çocuğunu çekip aldık. Bu akşam teslim edeceğiz ve orada bir anneye daha müjde vereceğiz." dedi.

içişleri bakanlığı süleyman soylu
Bakan Süleyman Soylu: "Yeşil Sol Parti'yi Kandil kurdu"

"Yeşil Sol Parti'yi Kandil kurdu"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Yeşil Sol Partisi'nin aday listelerinde de dağdan terörist var” açıklamasından kısa süre sonra işaret ettiği isim ortaya çıktı. Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Ayten Dönmez gözaltına alındı.

süleyman soylu kandil