joe biden

72 STK'den ABD Başkanı Biden'a mektup! Washington acil eyleme çağrıldı

Washington acil eyleme çağrıldı

Siyonist İsrail şiddetine karşı ABD’de tepki var. 72 sivil toplum kuruluşu ABD Başkanı Joe Biden'a mektup gönderdi. Mektupta İsrailli yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı Washington acil eyleme çağrıldı.

abd israil
Çin'den Biden'ın açıklamalarına sert tepki: "Açık bir siyasi provokasyon"

Çin'den Biden'ın açıklamalarına sert tepki

ABD Başkanı Joe Biden, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping için "diktatör" imasında bulunmuştu. Biden'ın bu imasına Çin'den sert tepki geldi. Çin, açıklamanın "Bu açık bir siyasi provokasyondur" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping abd
Beyaz Saray'da NATO toplantısı! Stoltenberg ile Biden görüştü

Beyaz Saray'da NATO toplantısı!

NATO’nun Temmuz ayında yapılacak Vilnius Zirvesi öncesinde gözler Beyaz Saray’daydı. NATO Genel Sekreteri, ABD Başkanı Joe Biden ile görüştü. İsveç’in NATO üyeliği ele alındı. Biden ve Stoltenberg, Ukrayna’nın karşı taarruzda başarılı olduğunu savundu.

nato rusya
Donald Trump hakim karşısına çıktı! Hakkındaki 37 suçlamanın tümünü reddetti

Donald Trump hakim karşısına çıktı!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, gizli belgeler soruşturmasında hakim karşısına çıktı. Trump, kendisine yöneltilen 37 suçlamanın tümünü reddetti.

donald trump abd
ABD'li Senatör'den gündem yaratacak iddia: "Joe Biden'ın rüşvet aldığına dair ses kayıtları var"

ABD'li Senatör'den gündem yaratacak iddia

ABD'li Senatör Chuck Grassley, ABD Başkanı Joe Biden'ın başkan yardımcısıyken "yasa dışı para alışverişi yaptığını" gösteren ses kayıtları bulunduğunu ileri sürdü.

Hunter Biden Ukrayna
ABD'den yeni adım: Atlantik Deklarasyonu

ABD'den yeni adım: Atlantik Deklarasyonu

İngiltere ve ABD, ekonomik ortaklığı güçlendirmeyi amaçlayan “Atlantik Deklarasyonu” üzerinde anlaştı. Deklarasyon, iki ülke arasında teknoloji ve savunma alanlarında da daha yakın bağlar geliştirilmesini öngörüyor.

abd ingiltere
Biden: "Çin ile düşman değiliz ama rakibiz"

"Çin ile düşman değiliz ama rakibiz"

ABD’nin temerrüde düşmesini engelleyen yasa Senato’da kabul edildi. Nihai imzayı atacak ABD Başkanı Joe Biden, ABD Hava Kuvvetleri mezuniyet töreninde Rusya’yı hedef aldı. Ama açıklamalarından çok konuşma sonrası tökezleyip düşmesi gündem oldu.

Joe Biden sahnedeyken düştü: İşte nedeni!

Joe Biden sahnedeyken düştü: İşte nedeni!

ABD Başkanı Joe Biden'ın Oklahoma'da sahnedeyken düşmesi, sosyal medyada ve basında geniş yankı buldu. Biden'ın sağlığı hakkında spekülasyonlar yapanlar da oldu, bunun normal bir kaza olduğunu savunanlar da. Peki Biden'ın düşmesinin nedeni neydi? İşte detaylar.

biden düştü
ABD Başkanı Biden yere düştü

ABD Başkanı Biden yere düştü

ABD Başkanı Joe Biden, ABD Hava Kuvvetleri Akademisi 2023 mezunları sınıfına yaptığı konuşmanın ardından, sahnede sendeleyerek yere düştü.

Seçim sonrası ABD'den dikkat çeken F-16 açıklama

Seçim sonrası ABD'den dikkat çeken açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanmasının ardından ABD’nin, Türkiye’ye F-16 satışını yeniden gündeme getirmesi dikkat çekti. Son olarak ABD’nin eski Ankara Büyükçelisi James Jeffrey, F-16 konusunun ‘Biden ile Erdoğan arasındaki kişisel ilişkiye’ bağlı olduğunu söyledi.

abd f-16
Trump Biden'ı solladı

Trump Biden'ı solladı

ABD'de yapılan ankete göre 2024 Başkanlık Seçimleri'nde Demokratlar kaybedecek. Marquette Hukuk Fakültesi'nin araştırmasından Cumhuriyetçi adayların kazanacağı sonucu çıktı. Biden’ın muhtemel rakibinin ise eski başkan Trump olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

donald trump florida
14 Mayıs seçimleri dünyada yankı buldu: İşte dünyadan seçim mesajları

Seçimler dünyada yankı buldu

Dünya'da 14 Mayıs seçimleri yankı buldu. İran ve Almanya Dışişleri Bakanlığı, sandığa katılımı işaret ederek 'demokrasi zaferi' olarak nitelendirdi. Türkiye'de yönetimi muhalefet eliyle değiştirme planlarını ilan eden Biden ise, seçimlerle ilgili "O bölgede yeterince sorun var zaten" dedi.

seçim 2023 abd