G-20'de güvenliğinde Türk zırhlısı damgasını vurdu: Yörük 4x4

Endonezya'nın başkanlığını yürüttüğü G20'nin Liderler Zirvesi'ne Türk Zırhlısı damgasını vurdu. Türkiye'nin milli üretimi Yörük 4x4, Endonezya güvenlik güçlerinin envanterindeki ilk görevini zirvede yaptı. Endonezya polisinin seçkin özel harekat ve taktik birimi tarafından kullanıldı.

Türk zırhlısı G20'de dünya liderlerini korumada rol üstlendi.

Nurol Makina tarafından üretilen ve Endonezya güvenlik güçlerinin envanterine katılmaya hazırlanan Yörük 4x4, ülkedeki ilk görevini G20 Zirvesi'nde yaptı.

Endonezya'nın başkanlığını yürüttüğü G20'nin Liderler Zirvesi'nde dünya liderlerinin buluşması dolayısıyla bölgede üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Yörük 4X4, G20 Zirvesi'nde, Brimob olarak bilinen Endonezya polisinin seçkin özel harekat ve taktik birimi tarafından kullanıldı.

Emniyet güçleri ve askeri birliklerin kullanımı için tasarlanan Yörük 4X4, kullanıcısına, hafif zırhlı araç sınıfında en üst seviye mobilite ve koruma performansı vadediyor. Araç, kullanıcı isteklerine göre değiştirilebilir yüksek seviyede balistik ve mayın/el yapımı patlayıcı koruması sağlıyor.

Modüler tasarımı sayesinde yüksek yoğunluklu çatışma ortamlarında muharip, personel taşıyıcı, hava savunma ve keşif aracı gibi roller üstlenebiliyor.

Saatte 140 kilometre maksimum seyir hızında ağır yük taşıyabilen araç, 7,62 ve 12,7 milimetre makineli tüfek, 40 milimetre bomba atar, hava ve tanksavar gibi silah sistemleriyle donatılabiliyor.

8 ton ağırlığa, yüksek faydalı yük taşıma kapasitesine sahip Yörük 4X4, 11 kişiye kadar personel taşıyabiliyor.

Savunma teknolojisi Savunma Sanayisi Nurol Makina endonezya