ara tatil

MEB yeni eğitim öğretim yılı takvimini duyurdu! İşte okulların açılacağı ve kapanacağı tarihler! Ara tatillerin tarihleri de netleşti

MEB yeni eğitim öğretim yılı takvimini duyurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimini açıkladı. MEB'in açıklamasıyla birlike okulların açılacağı ve kapanacağı tarihler ile birlikte ara tatillerin tarihleri de belli oldu. İşte 2024-2025 eğitim öğretim yılı takvimi...

milli eğitim bakanlığı okul
Okullarda Ara Tatil Zili Yarın Çalacak

Okullarda Ara Tatil Zili Yarın Çalacak

2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk ara tatili yarın başlıyor. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen 13-17 kasım tarihlerinde ilk ara tatilini yapacak.

okul
Ara Tatil Zili 10 Kasım'da Çalacak

Ara Tatil Zili 10 Kasım'da Çalacak

2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk ara tatili başlıyor. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen 13-17 Kasım tarihlerinde ilk ara tatilini yapacak.

kasım ara tatil ne zaman okul
Ara tatil sonrası okullarda ilk ders zili çaldı

Ara tatil sonrası ders zili çaldı

Eğitim ve öğretim yılının ikinci ara tatili sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 19 milyon öğrenci dersbaşı yaptı.

okul
Ara tatil başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan tatil kararı

19 milyondan fazla öğrenci için yarın ara tatil başlayacak. Ara tatil ve bayram tatili ile birlikte eğitime 9 günlük ara verilecek.

tatil bayram
Okullardaki ara tatil ile Ramazan Bayramı tatili birleşiyor! MEB'in takvimi belli oldu! Bakanlık yetkililerinden tatil açıklaması geldi

Ara tatil ile Ramzan Bayramı birleşiyor!

Okullarda ikinci ara tatil dönemi ile Ramazan Bayramı tatilinin birleşip birleşmeyeceği merak ediliyordu. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden açıklama geldi. Buna göre, 17-20 Nisan'da uygulanacak 3,5 günlük ara tatil, Ramazan Bayramı resmi tatiliyle birleşecek. İşte detaylar...

ramazan bayramı milli eğitim bakanlığı
Ara tatil ne zaman, hangi tarihte? Ara tatil kaç gün sürecek?

Ara tatil ne zaman, hangi tarihte? Ara tatil kaç gün sürecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyurulara göre okullarda ilk ara tatil, 14-18 Kasım arasında gerçekleştirilecek. Ara tatillere ilişkin detaylar haberimizde...

meb Bir
2. ara tatil başlıyor

2. ara tatil başlıyor

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında bugün ikinci ara tatil için son ders zili çalacak. 1 haftalık ara tatil 17 Nisan'da sona erecek, 18 Nisan'da okullar açılacak.

öğretim öğrenci
Bakan Özer açıkladı: Yarıyıl tatili öne alınacak mı?

Bakan Özer açıkladı: Yarıyıl tatili öne alınacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, artan vakalar sonrası merak edilen "Yüz yüze eğitime ara verilecek mi?", "Tatil öne alınacak mı?" sorularına yanıt verdi.

eğitim hande fırat
7 günlük ara tatil sonrası okullarda ders zili çaldı

7 günlük ara tatil sonrası okullarda ders zili çaldı

2021-2022 eğitim ve öğretim döneminin 15 Kasım 2021 Pazartesi başlayan ilk ara tatilinin bugün sona ermesiyle öğrenciler derslerine girdi. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci ara tatil sonrası eğitime başladı.

eğitim öğretim
Yüz yüze eğitimde ilk ara tatil başladı | Peki çocuklar tatilde ne yapmalı?

Yüz yüze eğitimde ilk ara tatil başladı | Peki çocuklar tatilde ne yapmalı?

Yüz yüze eğitimin ilk ara tatili başladı. 22 Kasım’a kadar tatilde olacak öğrenciler için eğitimcilerden öneriler geldi. Öğrencilerin dinlenirken eksiklerini gidermesi gerektiğini belirten eğitimciler velilere de çağrı yaptı. Eğitimcilere göre tatil için önceden plan yapılmalı ve kaliteli zaman geçirilmeli.

eğitim ara tatil ne zaman 2021
Güneydoğu'da turizmciler ara tatilden umutlu

Güneydoğu'da turizmciler ara tatilden umutlu

Okulların ara tatile girmesine sayılı günler var. Turizm sektörü de bu tatilden umutlu. Güneydoğu’daki sektör temsilcileri tatilin hareketli geçeğini düşünüyor.

Göbeklitepe turizm
  • 1
  • 2