kamu işçisi

700 bin işçinin gözü zam pazarlığında: Kamu işçileri pazarlıkta ne istiyor?

Kamu işçileri pazarlıkta ne istiyor?

Kamuda çalışan yaklaşık 700 bin işçinin zam pazarlığında taraflar yeniden bir araya geldi. Ancak anlaşma henüz sağlanamadı. İşçi tarafı, aylık brüt taban ücretin 15 bin liraya yükseltilmesi, bütün ücretlere yüzde 15 refah payı ilave edilmesin istedi.

Kritik görüşme 5 Nisan'da: TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ'in kamu işçilerini temsil ettiği zam görüşmesi yapılacak

Kritik görüşme 5 Nisan'da

Kamuda 700 binden fazla işçinin ücretlerine yapılacak zammın belirleneceği görüşmeler kapsamında, işçi ve işveren kesimi çarşamba günü bir araya gelecek. Bu görüşmede işveren tarafının, ilk teklifini sunması bekleniyor.

türk-iş sendikası hakiş
Kamudaki 700 bin işçi bu tarihi bekliyor

Kamudaki 700 bin işçi bu tarihi bekliyor

Kamuda 700 binden fazla işçinin ücretlerine 2023-2025 dönemindeki zammın belirleneceği görüşmelerde gözler, pazarlık masasında işverenleri temsil eden Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası'ndan (TÜHİS) gelecek teklife çevrildi.

700 bin kişiyi ilgilendiriyor: O görüşmeler yeniden başladı

O görüşmeler yeniden başladı

700 bin kamu işçisini ilgilendiren görüşmeler yeniden başladı. 6 Şubat depremleri sebebiyle ara verilen Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü görüşmeleri kaldığı yerden devam ediyor.

türk-iş sendikası Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu
Bakan Bilgin açıkladı! Toplu iş sözleşmesi süreci başladı! Kamu işçilerine zam...

Bakan Bilgin açıkladı! Toplu iş sözleşmesi süreci başladı!

700 binden fazla kamu işçisine yapılacak zammı kapsayan Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü'ne ilişkin toplantı geçen ay yapılmıştı. Deprem felaketi nedeniyle yarıda kalan toplu iş sözleşmesi süreci yeniden gündem oldu. İşte detaylar...

vedat bilgin toplu iş sözleşmesi
Kamudaki 700 bin işçinin zam talebi Bakanlık yolunda

Kamudaki 700 bin işçinin zam talebi Bakanlık yolunda

TÜRK-İŞ, kamuda 700 binden fazla işçinin ücretlerine 2023-2025 döneminde yapılacak zammın belirleneceği Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü'ne ilişkin talepleri neticelendirmek için yarın toplanacak.

Kamu işçisinin toplu sözleşmesinde görüşmeler hızlandı

Kamu işçisinin toplu sözleşmesinde görüşmeler hızlandı

Kamu işçisinin ücretlerine 2023-2025 döneminde yapılacak zammın belirleneceği Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü görüşmelerinde görüşmeler hız kazandı.

toplu sözleşme
İzmir'de işçilerden Vatan Partisi'ne ziyaret

İzmir'de işçilerden Vatan Partisi'ne ziyaret

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden atılan 12 işçi Vatan Partisini ziyaret etti. ESHOT’ta otobüs şoförü olan emekçiler yaşadıkları mağduriyetlerinin iç yüzünü anlattı.

izmir chp
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ek zam müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ek zam müjdesi

Yaklaşık 700 bin kamu işçisinin merakla beklediği haber geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kamu işçilerinin maaşlarına yüzde 2,5’lik ek zam yapılacağını açıkladı. Böylelikle kamu işçilerinin zammının yüzde 28’i bulacağını söyledi. Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay da ilave zammın işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de verilmesi gerektiğini belirtti.

erdoğan ekonomi
Memura zam için gözler 1 Ağustos'ta

Memura zam için gözler 1 Ağustos'ta

Yüz binlerce kamu işçisinin zam pazarlığında sona gelindi. Ulusal Kanal'ın edindiği bilgilere göre, Türk-İş ve Hak-İş yetkilileri Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndaki görevli heyetle bir toplantı yaptı. İşçinin ve hükümetin taleplerinin masaya yatırıldığı toplantıda enflasyon rakamları ele alındı. 1 Ağustos'a kadar sürecin tamamlanacağı öğrenildi.

maliye ulusal kanal
Kamu işçisinin zam pazarlığında geri sayım: Gözler enflasyon rakamlarında

Kamu işçisinin zam pazarlığında geri sayım: Gözler enflasyon rakamlarında

Yaklaşık 700 bin kamu işçisinin alacağı zam oranları için geri sayım başladı. Yılın ilk 6 ayına ait enflasyon rakamları 5 Temmuz’da açıklanacak. Merakla beklenen enflasyon rakamlarının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işçi ve işveren taraflarıyla görüşecek.

zam enflasyon
Türk İş 700 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmeyi Çalışma Bakanlığı'na sundu

Türk İş 700 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmeyi Çalışma Bakanlığı'na sundu

Türk İş, yaklaşık 700 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşme için talep ettiği zam oranını Çalışma Bakanlığı'na sundu. Emek cephesi, birinci altı ay için yüzde 20, ikinci altı ay için ise enflasyonla birlikte yüzde 3 refah payı talep etti. Teklifler içinde kamu işçilerinin özlük haklarının da iyileştirilmesi istendi.

Kamu Çalışma Bakanlığı