siyasi parti

Siyasi  parti liderlerinin bayram programları belli oldu!

Siyasi parti liderlerinin bayram programları belli oldu!

Siyasi parti liderlerinin bayram programları belli oldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bayramı ailesiyle Ankara dışında geçirecek. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 12 Nisan Cuma günü saat 14'te partisinin toplu bayramlaşma törenine katılacak.

bayramlaşma ramazan bayramı
3 siyasi partinin hukuki varlığı sona erdi! Anayasa Mahkemesi duyurdu

3 siyasi partinin hukuki varlığı sona erdi!

Anayasa Mahkemesi 3 siyasi partinin hukuki varlığının sona erdiğine hükmetti. Söz konusu kararlar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

anayasa mahkemesi yargıtay
YSK, seçime girecek siyasi partilerin tespiti için toplandı

YSK tespit için toplandı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, YSK'nin bugünkü toplantısında, 14 Mayıs'taki seçimlere girecek siyasi partilerin belirlenmesi için çalışma yapılacağını bildirdi.

ysk
İstanbul'da 19 Mayıs Taksim'de kutlandı

İstanbul'da 19 Mayıs Taksim'de kutlandı

Bugün bağımsızlığa atılan ilk adımın 103. Yıl dönümü! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde tören düzenlendi.

istanbul spor
Ziyaretlere Vatan Partisi ile başladı

Ziyaretlere Vatan Partisi ile başladı

Çin'in Ankara Büyükelçiliğinde görevine yeni atanan Kültür Müsteşarı Qin Li, ilk siyasi parti ziyaretini Vatan Partisi’ne yaptı. Heyet, Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı ile bir araya geldi. Görüşmede yükselen Asya çağında Vatan Partisi ve Çin Komünist Partisi’nin tarihi dostluğu ve yeni iş birliği olanakları ele alındı.

ankara türkiye
Siyasi partilerde bayramlaşma heyecanı

Siyasi partilerde bayramlaşma heyecanı

Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde siyasi partilerde bayramlaşma heyecanı yaşandı. Bazı partiler yüz yüze bazıları da salgın nedeniyle video konferans yöntemiyle bayramlaştı. Görüşmelerde terörle mücadele, Batı'nın alevi kışkırtması, üretim devrimi ve sığınmacı sorunu öne çıktı.

chp türkiye
''Korucuların kanı pazarlanamaz''

''Korucuların kanı pazarlanamaz''

Terörle mücadelenin vazgeçilmezlerinden korucular ile ilgili Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ferdi Tanhan dikkat çeken bir açıklama yaptı. Güneydoğu illerinde korucu olmak isteyenlerden 50-60 bin lira para alındığını söyledi. Korucu adaylarından para isteyen siyasi parti yöneticilerini uyaran Tanhan, bu kişileri tespit edip adli makamlara başvuracaklarını söyledi.

mehmetçik diyarbakır
Sövgüye gerçekten karşıysanız övgüye de karşı olacaksınız

Sövgüye gerçekten karşıysanız övgüye de karşı olacaksınız

Bir küfürle yine bütün medya ve ekran ayağa kalktı. Belli ki bu kişinin geldiği kültürün bir tarzı. Daha önceden de bu tür olayları var. Rastgele değil. Ama o kişi bir siyasetçi. Bir Parti'de sağkol. Tepki gösterdiği ve küfrettiği de İyi Parti'ye yöneltilen siyasi eleştiri. Haber yayımlandı.Lütfü Türkkan yalan dedi. Genel Başkanından bir ses yok. Görüntüler çıktı. Meral Akşener 3 buçuk gün sonra ses verdi. Görevden aldı. Türkkan'ın dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırlanan fezleke, Meclis Başkanlığına sunuldu.

İyi Parti meral akşener
Saros Araştırma'dan dikkat çeken anket: Vatandaş HDP kapatılsın diyor

Saros Araştırma'dan dikkat çeken anket: Vatandaş HDP kapatılsın diyor

Türkiye'nin tüm bölgelerinde yapılan araştırmaya göre halkın en önemli sorunları ekonomi ve işsizlik. Suriye, Mısır ve Afganistan'la ilişkilerin düzelmesine toplumun yüzde 84'ü 'evet' diyor. Çoğunluğa göre Türkiye'de Kürt sorunu değil PKK sorunu var. Halkın yüzde 84'üde HDP'nin kapatılmasını istiyor.

chp türkiye
AK Parti'de seçim tartışması

AK Parti'de seçim tartışması

AK Parti, 2023 seçimlerinde uygulanmak üzere Seçim ve Siyasi Partiler Yasası'nda değişiklik çalışmalarını sürdürüyor. Parti içinde teknolojik gelişmelere göre oy verme sisteminin gözden geçirilmesinin tartışıldığı öğrenildi. Öne çıkan görüş ise oy pusulalarının konulduğu zarfın kaldırılması oldu.

ak parti seçim
Millet İttifakı’nda görüşme turları hızlandı

Millet İttifakı’nda görüşme turları hızlandı

Millet İttifakı’nda görüşme turları hızlandı. İyi Parti Demokrat Parti’yi, Saadet Partisi ise CHP’yi ziyaret etti. Görüşmelerde Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem önerileri ele alındı. Ortak açıklamalarda Millet İttfakı'nın yaşanan aday tartışmaları da gündeme geldi.

chp türkiye
Meclis'te yeni yasama dönemi başladı

Meclis'te yeni yasama dönemi başladı

Meclis'in yeni yasama dönemi özel oturumla açıldı. Özel oturumda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ekonomi ve terörle mücadeleye ilişkin mesajlar verdi. Ekonominin sorumluluğunun kendilerinde olduğunu söyleyen Erdoğan girdi maliyetlerini azaltacak tedbirler alacaklarını belirtti.

erdoğan terör