bendevi palandöken

TESK Başkanı Merdiven Altı Üretime Dikkat Çekti

TESK Başkanı Merdiven Altı Üretime Dikkat Çekti

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu son zamanlarda gıda ürünlerdeki enflasyon yüksekliğinin suiistimallere yol açtığına dikkat çekti. Denetimlere işaret eden Konfederasyon Başkanı Bendevi Palandöken, "Denetimler sabit noktalara, adresi belli iş yerlerine yapılıyor.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu
TESK'ten Turizm Sezonuna İlişkin Açıklama

TESK'ten Turizm Sezonuna İlişkin Açıklama

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu, turizm potansiyelinin yüksek olduğu Türkiye'de turizm faaliyetlerinin mutlaka çeşitlendirilmesi gerektiğini belirtti. Konfederasyon, "Gastronomi alanında dünyada önemli bir yerde olan ülkemiz için bu alana da ilgi arttırılmalı" dedi.

TESK turizm
TESK Yabancı Tabelalara Karşı Uyardı! Bendevi Palandöken Açıklama Yaptı

TESK Yabancı Tabelalara Karşı Uyardı

TESK çok renkli ve yabancı kelimelerin sıklıkla yer aldığı tabelaların cadde ve sokaklarda görüntü kirliliğine sebep olduğunu belirtti. Tabelaların şehrin kültürüne zarar verdiğini vurgulayan konfederasyon, "Artan yabancı tabelalar dilimiz açısından da büyük bir tehlike doğuruyor" dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu TESK
Korsan Servislere Dikkat! Bendevi Palandöken Velileri Uyardı

Bendevi Palandöken Velileri Uyardı

Akaryakıta gelen zam bu kez okul servislerinde korsan taşımacılığa yol açtı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bendevi Palandöken, konuya ilişkin açıklama yaptı.

korsan okul servisi
Bağkurlular prim gün sayısının düşürülmesini bekliyor! TESK'ten prim gün sayısı talebi

Bağkurlular prim gün sayısının düşürülmesini bekliyor

Bağkurlu çalışanlar, 9 bin olan prim gün sayısının 7200'e düşürülmesine ilişkin verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, Meclis açılır açılmaz düzenlemenin hayata geçirilmesini talep etti.

TESK bağkur
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den esnaflar için emeklilik çağrısı!

TESK'ten esnaflar için emeklilik çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekli olamayan esnaf ve sanatkarlar için çağrı yaptı. Emeklilik için gerekli prim gün sayısının yüksek olması nedeniyle emekli olamayan esnafın, prim gün sayısının SSK'lılarla eşitlenmesi için Meclis'in açılmasını beklediğini kaydetti.

TESK
Yaşlı araçların trafikteki tehlikesi-Bendevi Palandöken

Yaşlı araçların trafikteki tehlikesi

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı son dönemde trafikte ve parklarda hurda ve yaşlı araç sayısında ciddi bir artış yaşandığını belirtti. Palandöken, hurda araç teşvik yasasının yeniden çıkarılması gerektiğini vurguladı.

hurda
Esnaflardan yerli malı çağrısı: ''Tüm ürünlerde kullanmanın tam zamanı''

Esnaflardan yerli malı çağrısı: ''Tüm ürünlerde kullanmanın tam zamanı''

Türkiye ve Esnaf Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yerli malı kullanmanın ve tutumlu olmanın tam zamanı olduğunu vurguladı. Palandöken, milli ekonominin korunması için yerli üretim yelpazesinin artırılması gerektiğini de kaydetti.

esnaf TESK
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Ticaret Bakanlığının zincir marketlerle ilgili çıkardığı yönetmeliği değerlendirdi

Zincir marketlere yeni düzenleme

Gün ortası programına konuk olan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken zincir marketler ile ilgili düzenlemeyi değerlendirdi. Palandöken zincir marketlerdeki pahalılığın önüne geçilmesi konusunda önerilerde bulundu.

zincir marketler zam
TESK'ten perakende yasası talebi: ''Haksız rekabet önlenmeli''

TESK'ten perakende yasası talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, piyasada fiyat istikrarının sağlanabilmesi ve esnafın korunması için taleplerini açıkladı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu esnaf
Kantinci esnafı destek bekliyor: Kira artışı bu yıl kesinlikle yapılmamalı

Kantinci esnafı destek bekliyor: Kira artışı bu yıl kesinlikle yapılmamalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu yeni eğitim-öğretim yılında okul kantini kiralarındaki artışların başta kantinci esnafı ve öğrencileri olumsuz etkilediğini belirtti. Genel Başkan Bendevi Palandöken, "MEB devreye girerek bu yıl okul kantin kiralarını artırmamalı" çağrısını yaptı.

türkiye meb
Veliler okul maliyetleri karşısında kara kara düşünüyor

Veliler okul maliyetleri karşısında kara kara düşünüyor

Okulların açılmasına sayılı günler kala, velileri ve öğrencileri alışveriş telaşı sardı. Ancak artan enflasyon kırtasiye fiyatlarını da etkiledi. Geçen sene yaklaşık 300 liraya dolan okul çantası bu yıl ortalama 700 liraya doluyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken bu yılki okul masraflarında yüzde 80 ila yüzde 150 oranında artış gözlemlendiğini açıkladı.

türkiye eğitim