süleymancılar

Süleymancılardan İsrail'e destek! HAMAS'ın direnişini kınadılar, İsrail'in yanında tavır aldılar

Süleymancılardan İsrail'e destek!

Süleymancıların Almanya'daki yöneticileri, İsrail-Hamas savaşında, İsrail'in yanında tavır aldı, Hamas’ın 7 Ekim operasyonunu terör saldırısı olarak niteledi. Almanya’daki bir toplantı sonrası, HAMAS’ın kınandığı bildiriye, Süleymancıların da imza attığı ortaya çıktı.

israil hamas
Kazakistan hükümeti Süleymancıların yurtlarını kapattı

Kazakistan hükümeti Süleymancıların yurtlarını kapattı

Kazakistan hükümeti Süleymancıların 92 yurdunu kapattı. Kazakistan’da Zhibek Zholy (Jİ BEK ZOLY) Yardım Kuruluşları Birliği adı altında faaliyet yürüten Süleymancılar cemaatinin, yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle faaliyetleri durduruldu.

kazakistan
Süleymancıların eski lideri Ahmet Arif Denizolgun nasıl öldü? Alihan Kuriş nasıl cemaat lideri oldu?

Alihan Kuriş nasıl cemaat lideri oldu?

Alihan Kuriş'in Süleymancıların başına geçmesinden sonra başlayan tartışma devam ediyor. Ahmet Arif Denizolgun'un ölümü üzerine başlatılan savcılık soruşturmasında dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıktı. Savcılığın, Denizolgun'un ölümünü şüpheli bulduğu raporlara yansıdı.

fatih süleyman denizolgun
Konsolosluk saldırganı Süleymancı yurdundan çıktı!

Konsolosluk saldırganı Süleymancı yurdundan çıktı!

IŞİD’in Horasan koluna geçtiğimiz günlerde Türk Emniyet mensuplarınca yapılan operasyon sonrasında çok çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı. Operasyon sonucunda yakalanan terörist ifadesinde Türkiye'de Süleymancı yurdunda kaldığını itiraf etti

ışid
Rusya, Süleymancıları yargılıyor! "Tehlikeli yapı" olarak nitelendirildi

Rusya, Süleymancıları yargılıyor!

Rusya, Süleymancıları yargılıyor. Cemaatin hocaları çocuklara işkence suçundan hakim karşısına çıktı. Alman istihbaratına bağlı cemaat evlerinde gizli medrese eğitimi verildiği belirlendi. Rus basını, cemaatin Rusya’da devleti ele geçirmek için hazırlık yaptığını yazdı.

rusya almanya
FETÖ medyası Süleymancıları korudu Perinçek'i hedef aldı!

FETÖ medyası Perinçek'i hedef aldı!

Yaptığı haberlerle Süleymancıların suç dosyalarını ortaya çıkaran, yargıdaki bazı isimlerin cemaat ile fotoğraflarını gündeme taşıyan Aydınlık Gazetesi FETÖ'cülerin hedefinde. FETÖ medyası Bold Medya, Süleymancılara sahip çıktı hem de Perinçek'i hedef aldı.

fetö Doğu Perinçek
Süleymancılarla fotoğrafı ortaya çıkmıştı! Başsavcı Selman Eskiler hakkında soruşturma başlatıldı

Selman Eskiler hakkında soruşturma başlatıldı

Seçimlerde CHP'ye destek vermeleriyle gündeme gelen Süleymancılar ile birlikte fotoğrafı ortaya çıkan Başsavcı Selman Eskiler hakkında soruşturma başlatıldı.

yargı Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı
Süleymancılar'dan AK Parti'ye gözdağı

Süleymancılar'dan AK Parti'ye gözdağı

Kamuoyunda Süleymancılar olarak bilinen cemaatin lideri Alihan Kuriş, AK Parti'nin yerel seçimdeki başarısızlığı ardından gözdağı verdi. Kuriş, Kadir gecesi nedeniyle yaptığı konuşmada "Kurslarımıza mani oldunuz, bakın elinize ne geçti?" sözleriyle AK Parti'den intikam aldıklarını ima etti.

ak parti yerel seçimler
Süleymancılar CHP'yi destekleyecek

Süleymancılar CHP'yi destekleyecek

Süleymancılar Cemaati, yerel seçimlerde İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu, Ankara’da Mansur Yavaş’ı destekleyeceğini duyurdu. Öte yandan seçim öncesi cemaatlerle temaslarını arttıran CHP, Eskişehir’de İsmailağa’nın da kapısını çaldı.

chp yerel seçim
İmamoğlu-Süleymancılar ilişkisi! Süleymancıların kurucusunun torunundan dikkat çeken açıklama

İmamoğlu-Süleymancılar ilişkisi!

Ekrem İmamoğlu’nun, Süleymancılar ile kurduğu ilişkilere dair yeni bilgiler paylaşıldı. Cemaatin kurucusu Süleyman Hilmi Tunahan’ın torunu Fatih Süleyman Denizolgun, Süleymancılar ile İmamoğlu arasında maddi ilişkiler olduğunu söyledi, Süleymancıların milli güvenlik sorunu haline geldiğini belirtti.

ekrem imamoğlu
Ekrem İmamoğlu, Süleymancılarla anlaştı! 31 Mart öncesi seçim iş birliği

Ekrem İmamoğlu, Süleymancılarla anlaştı!

Yerel seçimde ‘Kent uzlaşısı’ adı altında DEM Parti’yle birlikte hareket eden Ekrem İmamoğlu'na bir destek de Süleymancılar'dan geldi. Aydınlık Gazetesi, İmamoğlu'nun oy desteği karşılığında Süleymancılara imar sözü verdiğini yazdı. Beykoz adayının Süleymancılarla birlikte belirlendiği öne sürüldü.

chp ekrem imamoğlu
İşte Süleymancıların Suç Dosyası! Aydınlık Gazetesi Ortaya Çıkardı

İşte Süleymancıların Suç Dosyası!

Aydınlık Gazetesi, Süleymancılar cemaatinin suç kayıtlarına ulaştı. Cemaatin çok sayıda sektörde şirketleri bulunurken dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçları başta olmak üzere 43 farklı davada yargı kararı bulunduğu ortaya çıktı.

aydınlık gazetesi cemaat