ysk

YSK duyurdu: Yurt dışı oylarında son durum

Yurt dışı oylarında son durum

28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için, yurt dışındaki seçmenlerden 717 bin 612'si sandık başına gitti.

Yurt dışı seçmen yurt dışı
Seçimin 2. turunda nerede oy kullanacağım? 2023 YSK seçmen kaydı sorgulama ekranı

Seçimin 2. turunda nerede oy kullanacağım?

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri öncesi "nerede oy kullanacağım?" sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, internet üzerinden sorgulamalara başladı. Peki, seçimin 2. turunda nerede oy kullanacaksınız.

seçim 2023 seçmen
Yurt dışı temsilcilikler ve gümrük kapılarında oy verme işlemi yarın başlayacak

Yurt dışında ikinci tur heyecanı

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 28 Mayıs Pazar günü yapılacak ikinci tur oylaması için yurt dışı temsilcilikler ve gümrük kapılarında oy verme işlemleri yarın başlayacak.

Yurt dışı seçmen yurt dışı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'dan dikkat çeken CHP yorumu

AK Parti'den dikkat çeken CHP yorumu

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçim sonrası CHP içindeki karışıklıkları değerlendirdi. Başarısızlığın istifa eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'in üzerine yıkıldığını söyledi. "Kabak bir kişinin başına patladı" ifadelerini kullandı.

numan kurtulmuş ak parti
YSK Başkanı Yener'den seçim sonuçlarına yapılan itirazlara ilişkin açıklama

YSK'dan o iddialara yalanlama

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonrası sonuçlara yönelik itiraz sürecinin şeffaf bir şekilde devam ettiğini, sosyal medyada paylaşılan asılsız iddialara itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Ahmet Yener sandık
2023 seçimlerinde adaylar hangi ülkeden kaç oy aldı?

2023 seçimlerinde adaylar hangi ülkeden kaç oy aldı?

Sandıkların yüzde 99,4'ünün açılmasının ardından, Cumhurbaşkanı adaylarınınülkelere göre oy oranları merak ediliyor. Peki, 2023 seçimlerinde adaylar hangi ülkeden kaç oy aldı?

seçim 2023 yurtdışı seçmen
Hangi adaylar meclise girdi? Milletvekili Genel Seçimlerinde seçilen ve seçilemeyen adaylar

Hangi adaylar meclise girdi?

14 Mayıs seçimlerinin ardından resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) milletvekili dağılımı belli oldu. Meclis'e giren milletvekilleri arasında dikkat çekici isimler de var.

seçim 2023 millet ittifakı
oy kullanacağım sandık değişecek mi, 2. turda seçmen kağıdı geçerli mi, Aynı sandıkta mı oy kullanılacak?

Oy kullanacağım sandık değişecek mi?

14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı. Seçimler başlamadan önce dağıtılan seçmen bilgisi kağıdının yine gerçerli olup olmayacağı merak edilmeye başlandı. Peki, 2. turda aynı seçmen kağıdı geçerli mi?

seçim cumhurbaşkanlığı seçimi
YSK'dan yurt dışı oy kararı

YSK'dan yurt dışı oy kararı

YSK, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, İrlanda ve İngiltere'de oy verme işlemi süresinin uzatılmasına, bu ülkelerde 20-24 Mayıs'ta oy kullanılmasına karar verdi.

yurtdışı oy seçim 2023
Cezaevlerinde hangi parti birinci oldu?

Cezaevlerinde hangi parti birinci oldu?

14 Mayıs Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi kapsamında cezaevlerinde kullanılan oyların sonuçlarına göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) birinci, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (YSP) ise ikinci en çok oy alan parti oldu.

cezaevi oy verme işlemi
Hangi parti kaç milletvekili çıkardı?

Hangi parti kaç milletvekili çıkardı?

Türkiye Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre partilerin aldığı oy oranı ve çıkardığı vekil sayısı belli oldu.

seçim 2023 millet ittifakı
CHP medyasının oyunu elinde patladı: Kendi verilerini YSK verisi gibi gösterdiler

CHP medyasının oyunu elinde patladı

Sandıktan çıkan mağlubiyeti gizlemeye çalışan CHP medyası, manipülasyonlarını seçim gecesinde de sürdürdü. CHP'ye yakın televizyon kanallarında CHP verileri, Yüksek Seçim Kurulu Kurulu verileriymiş gibi ekranlara yansıtıldı, sonuçlar kesinleşmeden “Kılıçdaroğlu ilk turda kazandı” duyuruları yapıldı.

seçim 2023 chp