Ülkühan Sercan Doğanbey Önenköprülü

Ülkühan Sercan Doğanbey Önenköprülü

Bakan Kurum: "1650 konut inşa ediyoruz"

"1650 konut inşa ediyoruz"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ülke çapında ziyaretlerini sürdürüyor. İşte o noktalardan biri de Pendik’teki Zonguldak Dernekler Federasyonu oldu. Bakan Kurum, Pendik’te vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Murat Kurum zonguldak
Gaziantep’in trafik çilesi bitti

Gaziantep’in trafik çilesi bitti

Gaziantep’in trafik çilesini sona erdirecek dev projelerin ikinci etabı da vatandaşın hizmetine sunuldu. Gaziantep merkez ilçesi Şahinbey’deki Boğaziçi 2’inci etap yolu ilk etap ile birlikte 1.703 adet evin kamulaştırılması ile 7/24 esası ile çalışılarak kısa bir sürede bitirildi.

​Gaziantep Şahinbey Belediyesi
Beyoğlu'ndan Hatay'a kardeş sofrası

Beyoğlu'ndan Hatay'a kardeş sofrası

Hatay'da 3 semavi dinin liderleri ve siyasiler, depremzedelerle birlikte iftar yaptı. Beyoğlu Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı İftar yemeğine Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop da katıldı.

hatay beyoğlu
Kamu mühendisleri meslek kanunu istiyor

Kamu mühendisleri meslek kanunu istiyor

Kamu mühendisleri meslek kanunu çıkması hakkındaki taleplerini dile getirmek için Kamu Mühendisleri Platformu adı altında bir araya geldi. Kamu Mühendisleri Platformu, yıllar içinde meslek özlük haklarının dengi sayılan mesleklere göre gerilediğini ifade ederek şartların iyileştirilmesini istiyor.

Mahalleliler İBB önünde tapularını istiyor

Mahalleliler İBB önünde tapularını istiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önü yine mağdur vatandaşlarla doldu taştı. Bu kez de sesini duyurmak isteyenler İstanbul'un 39 ilçesindeki 109 mahallenin sakinleri oldu. Sokak rayiç bedeli metrekare başına bin lirayken, 6 bin ile 28 bin Türk lirasına kadar çıktı.

istanbul büyükşehir belediyesi Sarıyer Belediyesi
Risk Kalkanı toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi

Risk Kalkanı toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi

Kahramanmaraş depremlerinin ardından Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli çalışmaları kapsamında 158 bilim insanı, uzmanlar ve 13 kuruldan oluşan Bilim Kurulu toplantısının üçüncüsü İstanbul’da yapıldı.

Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Modeli afet
Perinçek'ten “Bağımsız Filistin” için eylem çağrısı

Perinçek'ten “Filistin” için eylem çağrısı

İsrail polisleri, Mescid-i Aksa’da sabah namazının kılan gruba ses bombası ve kauçuk kaplı mermiyle müdahale etti sonra da copla saldırdı. AK Parti hükümeti saldırıyı kınamakla yetinirken Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek “Bağımsız Filistin” için eylem çağrısı yaptı.

Doğu Perinçek vatan partisi
TGB Muharrem İnce'nin FETÖ'ye yakınlığını ortaya koydu

TGB İnce'nin FETÖ sicilini ortaya döktü

Sosyal medyada şişirilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye gençlerden tepki geldi. Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Kayahan Çetin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda İnce’nin Fetö’ye yakınlığını ortaya koydu.

muharrem ince fetö
Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü

Çanakkale Zaferi'nin 108. yıl dönümü

"Parçalamak ve paylaşmak" isteyen emperyalizme karşı 108 yıl önce verilen büyük bir mücadele... çağ açan, dünya tarihini etkileyen büyük bir devrimci direniş... "Büyük davalara armağan olan varlık, yaşayan varlıktır." işte "Varlığını Türk varlığına armağan" edenlerin destanı...

çanakkale 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
Kılıçdaroğlu'nun siyasi sicili

Kılıçdaroğlu'nun siyasi sicili

Ben Dersimli Kemal'im diyerek CHP'deki görevine başlayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugüne kadar attığı bütün adımları muhabirimiz Ülkühan Doğanbey derledi. Kılıçdaroğlu kritik süreçlerde nasıl duruş sergiledi, bugün neyi savunuyor, aday olabilmek için hangi siyasetleri ısrarla savundu.

kemal kılıçdaroğlu chp
Türk kadının tarihteki yeri

Türk kadının tarihteki yeri

Bugün 8 Mart. Çiçeklerle, hediyelerle, sevgi sözcükleriyle kutlayıp geçtiğimiz bu günün arkasına büyük bir mücadele yatıyor. Aslında “Dünya Kadınlar Günü” değil “Dünya Emekçi Kadınlar Günü”… Gelin birlikte emek mücadelesi veren kadının dününe bugününe ve yarınına ışık tutalım…

8 mart dünya kadınlar günü türk kadını
DEDAŞ afette bile durmadı: Çiftçinin hesabına bloke koydu

DEDAŞ afette bile çiftçiyi mağdur etti

Devletin çiftçiye yaptığı destek ödemelerine bloke koyan DEDAŞ yine çiftçiyi mağdur etti. Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa İl Temsilcisi Abdullah Melik Ulusal Kanal’a konuştu. Melik, Üretimde gecikilen her an bir gıda krizi demek DEDAŞ’ı devlet yönetmeli” dedi.

DEDAŞ çiftçi