Ülkühan Sercan Doğanbey Önenköprülü

Ülkühan Sercan Doğanbey Önenköprülü

Başıboş Köpek Sorunu Arttı! Belediyeler Hayvanları Korumada Yetersiz

Belediyeler Hayvanları Korumada Yetersiz

Başıboş köpek sorunu son yıllarda oldukça arttı. Hemen hemen her gün köpek saldırısı yaşanırken artık kuduz vakaları da görülmeye başladı. Hem sokak hayvanlarının verebileceği zararları önleme hem de hayvanları koruma noktasına belediyeler yetersiz kalıyor.

Başıboş köpek Belediyeler
İETT Araçları Bakımsızlıktan Dökülüyor

İETT Araçları Bakımsızlıktan Dökülüyor

İstanbul toplu ulaşım sorunu ile gündemde. Özellikle İEET otobüsleri, her gün kilometrelerce yol giden vatandaşı canından bezdirdi. Üstelik hayati tehlike de söz konusu. Otobüsler ya yanıyor, ya da kazaya karışıyor.

iett otobüsleri arıza
İSTON-İSBAK işçileri Hakkını İstiyor

İSTON-İSBAK işçileri Hakkını İstiyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İSTON ve İSBAK çalışanları 3 yıldır zam alamadıkları gerekçesiyle greve çıkacakken Belediye-İş Sendikası’nın gece yarısı İBB ile masaya oturmasına tepkiler sürüyor. Ulusal Kanal’a konuşan İBB işçisi, yaşanılan süreci anlattı.

ibb
Ulusal Kanal'a özel açıklamalar! BEA Ankara Büyükelçisi Türkiye BAE ilişkilerini anlattı

BEA Ankara Büyükelçisi Türkiye BAE ilişkilerini anlattı

BAE Ankara Büyükelçisi Seyid Sani el Zahiri, Türkiye ve BAE'nın arasındaki ilişkileri değerlendirdi. Ulusal Kanal'a ve Aydınlık Gazetesi’ne konuşan Büyükelçi Al Dhaheri Türkiye ile diyalogun gelişmesinden memnun olduklarını dile getirerek ekonomik olarak da iş birliklerinin artacağını belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri BAE
LEADERS buluşması tamamlandı! İş insanları Türkiye'nin ihracat potansiyeli hakkında konuştu

LEADERS buluşması tamamlandı!

Uluslararası Lider İş İnsanları Derneği, Irak Kürt bölgesel yönetimi oluşumlardan sorumlu bölge bakanı ve Irak Türkmen cephesi siyasi büro üyesi Aydın Maruf'un katılımıyla bir iş insanları buluşması düzenledi. Irak ve Türkiye arasındaki ticari işbirliğinin önemine vurgu yapıldı.

iş insanları
Türkiye depreme hazır mı?

Türkiye depreme hazır mı?

17 Ağustos depreminin üzerinden yıllar geçti. O depremden sonra Türkiye bir de 6 Şubat depremleriyle sarsıldı. Peki bu kadar yıkım ve acıdan sonra Türkiye gerekli dersleri çıkardı mı? Türkiye depreme hazır mı?

türkiye deprem
İstanbul depreme nasıl hazırlanmalı? Deprem Uzmanı Sinan Cansız Ulusal Kanal'a anlattı

İstanbul depreme nasıl hazırlanmalı?

Depreme hazırlık için Bakanlık özel yasa için hızla harekete geçti ama vatandaş kentsel dönüşümün yarattığı maliyetten endişeli. Deprem Uzmanı Doç. Dr. Mimar Sinan Cansız, hem yasada olması gerekenleri hem de depreme karşı hazırlık aşamalarını Ulusal Kanal’a anlattı.

istanbul deprem
Prof. Dr. Okan Tüysüz İstanbul depremi için uyardı! Çok özel açıklamalarda bulundu

Prof. Dr. Okan Tüysüz İstanbul depremi için uyardı!

Türkiye günlerdir olası büyük Marmara depremini konuşuyor. Diri fay hatlarının üzerinde yaşayan 26 milyon vatandaş ise kaygılı. Ulusal Kanal’a konuşan Prof. Dr. Okan Tüysüz depreme karşı alınması gereken önlemleri anlattı.

istanbul deprem
Gözler Marmara depremine çevrildi! 24 ilde 110 ilçe diri fay hatlarının üzerinde

Gözler Marmara depremine çevrildi!

Deprem gerçeği ile 6 ay önce bir kez daha yüzleştiK. Aktif fay hatlarının tam göbeğinde olan Marmara Bölgesi vatandaşın korkulu rüyası. Ulusal Kanal’a konuşan Prof. Dr. Okan Tüysüz “Nerelerde deprem bekleniyor” ve “Kaç büyüklüğünde bir deprem tehtidi ile karşı karşıyayız” sorularına yanıt verdi.

marmara depremi okan tüysüz
Savunma sanayisinde dev buluşma! IDEF 16. kez kapılarını açtı

Savunma sanayisinde dev buluşma!

Dünyanın en büyük savunma sanayii buluşmalarından olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde, vatandaşla buluşuyor. Savunma ve güvenlik alanlarında önemli bir tanıtım, pazarlama ve işbirliği platformu haline gelen IDEF, bu yıl 16'ncı kez kapılarını açtı. 

IDEF fuarları Savunma Teknolojileri
Pazarda fiyatlar el yakıyor! Vatandaş meyve ve sebzenin yanına yaklaşamıyor

Pazarda fiyatlar el yakıyor!

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte çeşit çeşit meyve ve sebze pazarlarda yerini aldı. Ama gelen zamlardan sonra vatandaş hepsine hasret kaldı. Ulusal Kanal da mevsim sebze-meyvelerinin fiyatları öğrenmek için pazara gitti ama hem vatandaş dert yandı hem de esnaf. İşte pazarın ve pazarcının hali....

zam fiyat
Türkiye'de sıcaklık rekorları kırıldı! Uzmanlar güneş çarpmasına karşı uyardı

Türkiye'de sıcaklık rekorları kırıldı

Çöl sıcakları Türkiye’yi etkisi altına aldı! Sıcaklıklar 40 dereceyi aştı. İstanbul'da yaz sıcakları zirveye ulaşırken vatandaş çareyi denizde buldu. Ancak uzmanlar da güneş çarpmasına karşı vatandaşları uyardı.

El Nino kavurucu sıcaklar