Ülkühan Sercan Doğanbey Önenköprülü

Ülkühan Sercan Doğanbey Önenköprülü

İstanbul'un taksi sorunu çözülemiyor! Taksiciler İBB'ye yüzde yüz zam talebinde bulundu

İstanbul'un taksi sorunu çözülemiyor!

İstanbul’un da İstanbullunun da derdi bitmiyor. Hem taksicisi, hem de vatandaşı mutsuz. İstanbul’un yakıcı taksi sorunu bir kez daha gün yüzüne çıktı. Taksiciler İstanbul Büyükşehir Belediyesine yüzde yüz zam talebinde bulunurken, vatandaş hala taksi bulamıyor olmaktan şikayetçi.

istanbul taksi
Türkiye'de kavurucu sıcaklar başlıyor! El Nino sıcak hava dalgası etkili olacak

Türkiye'de kavurucu sıcaklar başlıyor

Türkiye yeni bir sıcak hava dalgasına girmek üzere. Yurt genelinde olduğu gibi İstanbul'da da sıcaklıklar ciddi bir düzeyde artıyor. Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı da kritik bir açıklama yaptı ve vatandaşları artan sıcaklıklar konusunda uyardı.

El Nino sıcak
Öğrenciler için uzmanından tatil planı: Yaz tatili nasıl iyi değerlendirilir?

Öğrenciler için uzmanından tatil planı

19 Milyon öğrenci için son ders zili bu cuma çalacak. Karnelerini alacak öğrencileri uzun bir yaz tatili bekliyor ancak dinlenmek kadar yaz ayını verimli geçirmek de önemli. Ulusal Kanal’a konuşan Eğitimci Hatice Yılmaz hem öğrenciler hem de velilerin neler yapması gerektiğini anlattı.

tatil öğrenci
Bayram öncesi bilet fiyatları cep yaktı

Bayram öncesi bilet fiyatları cep yaktı

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde ekonomik koşullar nedeniyle şehir değiştirmekte bile zorlanan vatandaşlar artan yaşam maliyetlerinden dert yandı. En kısa mesafe yolculukta bile kişi başı gidiş dönüş ücreti bin lirayı aşarken çoğu vatandaş bayramda memleketine bile gidemeyeceğini söyledi.

Bayram tatili bilet fiyatları
İstanbul'un ulaşımı iki etkinlikle çöktü

İki etkinlik İstanbul'un ulaşımını çökertti

İstanbul önceki akşam hem Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yaptı hem de büyük bir konserde dünyaca ünlü kişileri ağırladı. Fakat planlama eksik olunca ve önlem alınmayınca, vatandaşlar yollarda kaldı, büyük mağduriyet yaşandı. Hem İstanbullu hem de turistler yaşanılanlara tepki gösterdi.

istanbul uefa şampiyonlar ligi
İstanbul'da Şampiyonlar Ligi heyecanı: Yenikapı'da festival başladı

İstanbul'da Şampiyonlar Ligi heyecanı

İstanbul, 10 Haziran'da yapılacak UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapıyor. Oynanacak büyük maç öncesinde de sporseverleri ağırlayacak festival alanı Yenikapı da yerini aldı. Festivalin açılışını TFF Başkanı Mehmet Büyükelçi ile TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop yaptı.

UEFA şampiyonlar ligi
HPV aşısında farkındalık artıyor: Dr.Nazlı Korkmaz'dan rahim ağzı kanseri uyarısı

HPV aşısında farkındalık artıyor

Geçmiş dönemde ücretli olarak yapılan aşı uygulamasını kadınlar yargıya taşıyarak ücretsiz olması konusunda önemli bir kazanım elde etti ancak yine de farkındalık çok az. HPV aşısının önemini ve kriterlerini ise Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr.Nazlı Korkmaz Ulusal Kanal’a anlattı.

rahim ağzı kanseri
İstanbul'un dereleri zehir saçıyor

İstanbul'un dereleri zehir saçıyor

İstanbul'da temizlenmeyen ve ıslah edilmeyen dereler, lağım, ve atık suların akmasıyla kirleniyor. Dereler, halk sağlığını ve deredeki canlıları tehdit ediyor. Sanayi bölgelerinden başlayarak denize akan bazı dereler ise kirlilik nedeniyle kötü koku yayıyor.

istanbul dereler
Açlık sınırı asgari ücreti aştı: TÜRK-İŞ açıkladı

Açlık sınırı asgari ücreti aştı

TÜRK-İŞ açlık ve yoksulluk rakamlarını açıkladı. Dört kişilik ailenin açlık sınırı mayısta 10 bin 362, yoksulluk sınırı yoksulluk sınırı ise 33 bin 752 TL'ye yükseldi. Yani yoksulluk sınırı asgari ücreti neredeyse 4'e katladı. Asgari ücrete ara zam beklentisi de vatandaşın yüzünü güldürmedi.

TÜİK İstatistikleri açlık sınırı
Çizgi filmde LGBT propagandası: Orhan Toker değerlendirdi

Çizgi filmde LGBT propagandası

3-9 yaş arası milyonlarca çocuğun takip ettiği Caillou isimli çizgi filmde eşcinsel evlilik sahnelendi. Sosyal medyada ‘Dijital Baba’ ismiyle bilinen Orhan Toker Konuyu Ulusal Kanal’a değerlendirdi. Toker, velilere uyarılarda bulundu, çizgi filmin çocuklarda yaratacağı psikolojik sorunları anlattı.

çizgi film lgbt
Tuzla'da kentsel dönüşüm hız kazandı

Tuzla'da kentsel dönüşüm hız kazandı

Tuzla Belediyesi kentsel dönüşüme hız kazandırdı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçe genelindeki yapı ömrünü tamamlamış sitelerin yöneticileriyle bire bir görüşerek kentsel dönüşüm sürecini anlattı.

tuzla belediyesi şadi yazıcı
İstanbul Kalkınma Ajansı'nda grev kararı

İstanbul Kalkınma Ajansı'nda grev kararı

İstanbul Kalkınma Ajansı'nda çalışan Tez Koop-İş Sendikası'na üye işçiler, işveren sendikası YEREL-SEN'in düşük zam teklifine karşı bugün grev başlattı. Sabah saatlerinde ajansın Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yer alan Odakule binasındaki işyerinde toplanan “bu işyerinde grev vardır” pankartını astı.

Tez Koop-İş Sendikası istanbul