Ekrem Demir

Ekrem Demir

Çiftçi Yoksulluğa Mahkûm Ediliyor! Çiftçinin Bağ-Kur Primi 6 Bin 900 TL'ye Yükseldi

Çiftçi Yoksulluğa Mahkûm Ediliyor!

AK Parti hükümeti emekliler gibi çiftçileri de yoksulluğa sürüklüyor. "Girdi maliyetlerine güç yetiremiyoruz" diyen çiftçiye bir darbe de Bağ-Kur prim ödemesinden geldi. 2023 yılında 4 bin 600 lira ödeme yapan çiftçi şimdi 6 bin 900 lira ödemek zorunda kalacak.

çiftçi Tarım
TARSİM Çiftçi Dostu mu Değil mi?

TARSİM Çiftçi Dostu mu Değil mi?

Ürünü zarar gören çiftçinin yaptırdığı sigorta ne yazık ki mağduriyetlere neden oluyor. Prim yüksek, işi bilmeyen eksperler yanlış rapor sunuyor, çiftçi zarar üstüne zarar ediyor.

İthalat Besiciliğe Büyük Darbe Vurdu

İthalat Besiciliğe Büyük Darbe Vurdu

Besicilikte maliyetler çok yüksek. AK Parti iktidarında ithalat çözüm haline geldi. Ancak besici her geçen gün elindeki hayvanını elden çıkarıyor. Diyarbakır'a besicilere kulak verelim.

besicilik et fiyatları
İstanbul'da Diyarbakır Rüzgarı

İstanbul'da Diyarbakır Rüzgarı

Diyarbakır tarihiyle, kültürüyle, gastronomisiyle İstanbul’a taşındı. Atatürk Havalimanı etkinlik alanında yapılan faaliyet 17 Aralık Pazar günü sona erecek.

atatürk havalimanı diyarbakır
Tarımda Tehlike Çanları Çalıyor! Mısır ve Pamuk Ekim Alanları Azalacak

Tarımda Tehlike Çanları Çalıyor!

2024'te mısır ekim alanları yüzde 40, pamuk ekim alanları yüzde 30 azalacak. Açıklama Bismil Pamukçular Birliği Başkanı Hasan Vural'dan geldi. Dışa bağımlığın artabileceğini söyleyen Vural, çiftçinin teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

mısır pamuk
Van'da Besiciler Küçülmeye Gidiyor

Van'da Besiciler Küçülmeye Gidiyor

Van Güneydoğu'nun parlayan yıldızı olarak bilinir. Ancak kentte tarım ve hayvancılık ne yazık ki pek parlak değil. Girdi maliyetleri yüksek olduğu için besiciler hayvanların yüzde 30-40'ını kesiyor, kimi de küçülmeye gidiyor.

van besiciler
Musluk Suyu Mu? Paket Su Mu? Diyarbakır'da Musluk Suyu Ön Plana Çıkıyor

Musluk Suyu Mu? Paket Su Mu?

Musluk suyu mu paket su mu? Diyarbakır'da bu sorunun cevabına yetkililer musluk suyu diye yanıt veriyor. Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Fırat Tutşi, kentin içme suyunun güvenilir olduğunu söyledi. Hangi aşamalardan geçtiğini Ulusal Kanal'a anlattı.

musluk suyu diyarbakır
Diyarbakır'da Gurme ve Gastronomi Fuarı Açıldı

Diyarbakır'da Gurme ve Gastronomi Fuarı Açıldı

Diyarbakır'da gurme ve gastronomi fuarı açıldı. Yöresel ürünler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

diyarbakır fuar
Mardin'de Vatan Partisi'ne Akın Var! Kızıltepe'de 30'a Yakın Kişi Vatan Partisi'ne Katıldı

Mardin'de Vatan Partisi'ne Akın Var!

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Vatan Partisi'nin örgütlenme çalışmaları sürüyor. Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kurultayla yönetim belirlendi. Yeni üyelere rozetleri takıldı. Yapılan konuşmalarda ilçenin sorunlarına ve çözümlerine dikkat çekildi.

vatan partisi mardin
Besiclik Can Çekişiyor! Çiftçi Destek Bekliyor Hükümet Dışarıdan İthal Ediyor

Besiclik Can Çekişiyor!

Besicilik can çekişiyor. AK Parti hükümeti çiftçiyi desteklemek yerine dışardan hayvan ithal ediyor. Kazanamayan çiftçi üretimden kopuyor. Diyarbakır Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Abdullah Çetin, teşviklerin artması ve girdilerin aşağı çekilmesi durumunda sorunun çözüleceğini söyledi.

besicilik hayvancılık
Tarımda Vahşi Sulama Nehirleri Kurutuyor

Tarımda Vahşi Sulama Nehirleri Kurutuyor

Kuraklık sadece yağış azlığı nedeniyle yaşanmıyor, bilinçsiz su politikası da bizi susuz bırakıyor. Özellikle tarımda yapılan vahşi sulama nehirleri kurutuyor. Peki tarımda doğru su kullanımı nasıl olmalı? Uzmanına sorduk.

Tarım sulama
Konut Açığı ve Kira Artışı Mağdur Ediyor

Konut Açığı ve Kira Artışı Mağdur Ediyor

Van'da konut açığı kiraların artmasına neden oldu. Kiralar İstanbul ve Ankara ile yarışır hale geldi. İmar ve arsa sorunu aşılmazsa kriz derinleşecek.