milli eğitim bakanlığı

Eğitim maratonu başlıyor! İlk ders zili 11 Eylül'de çalacak

Eğitim maratonu başlıyor

Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Yaz tatilinin ardından yaklaşık 20 milyon öğrenci için, 11 Eylül'de ilk ders zili çalacak. Tüm okullarda hazırlıklar tamamlandı.

okul ders
MEB yeni dönem kararlarını duyurdu! Artık sınıf geçmek için 50 ortalama yetmiyor!

MEB yeni dönem kararlarını duyurdu!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni eğitim öğretim dönemine ilişkin aldığı kararlar resmi gazetede yayımlandı. Bugünden itibaren açık liselere geçişler zorlaştırıldı ve sadece istisnai durumda olan öğrencilerin açık liseye geçebilmesine karar verildi.

meb
MEB'den merdiven altı kurslara önlem! Kurslarda karekod dönemi başladı

MEB'den merdiven altı kurslara önlem

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim öğretim döneminde izinsiz açılan, merdiven altı kurslarla ilgili sıkı denetim yapacak. Velilerin, izinli ve müfredatı onaylı olan özel öğretim kurslarına erişmeleri için kurumlara karekodla kimlik tanımlaması yapıldı.

kare kod kurs
Cumhuriyet Kadınları Derneğinden Milli Eğitim Bakanlığına 3 başlıkta 3 kritik uyarı! Karma eğitim, ÇEDES projesi ve Andımız ile ilgili açıklama yapıldı

CKD'den MEB'e 3 başlıkta 3 kritik uyarı

2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden MEB' önemli bir çağrı geldi. Genel Başkan Prof. Dr. Tülin Oygür karma eğitimin tartışmaya açılamayacağı, milli eğitimi dinselleştirme projesi ÇEDES ve Andımız konusunda derneğin görüşlerini açıkladı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği
4 gün okul 3 gün tatil onaylandı mı? 2023 Güncel Durum!

4 gün okul 3 gün tatil onaylandı mı? 2023 Güncel Durum!

Ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okulların 4 güne indirileceği ile ilgili bir konu gündemde. Şu anda 5 gün okula gidip 2 gün tatil yapan öğrenciler eğer bu konu yürürlüğe girerse 4 gün okula gidip 3 gün tatil yapacak. Bu sebeple 4 gün okul 3 gün tatil onaylandı mı? sorusu gündemde.

okullar tatil avrupa
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Şanlıurfa’da

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Şanlıurfa’da

Şanlıurfa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin valiliği ziyaret etti.

şanlıurfa ziyaret
Veliler, öğrenciler dikkat! 4 gün okul 3 gün tatil sistemi mi geliyor?

Veliler, öğrenciler dikkat! 4 gün okul 3 gün tatil sistemi mi geliyor?

Okullar 4 gün mü olacak, sorusu son gelişmeler ile takip ediliyor. 2023 Okullar kaç gün olacak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da gündemde yer alıyor. Son günlerde gündemi meşgul eden ve okulların 4 gün olarak devam edeceği, tatilin ise 3 gün olacağı yönündeki haberlere resmi bir açıklama geldi.

Öğretmenlerin gözü MEB'deydi! Beklenen haber Bakan Tekin'den geldi

Öğretmenlerin beklediği haber Bakan Tekin'den geldi

Öğretmenlerin il içi, iller arası ve mazerete bağlı atama taleplerine Bakanlık sessiz kalmadı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bir takvimle bütün boş normlar açılarak atamaların yapılacağını duyurdu.

öğretmen atamaları yusuf tekin
Aydın'a Hafize teyzenin vasiyetiyle yeni okul yapılıyor

Aydın'a Hafize teyzenin vasiyetiyle yeni okul yapılıyor

Aydın'da Hafize Küçük'ün vasiyeti üzerine belediyeden yardım isteyen Mehmet Küçük'ün hayali gerçek oluyor. Hafize Küçük vasiyetinde bir okul açılmasını istemişti. Okul yakında minik öğrencileriyle buluşacak.

ilkokul aydın haberleri
LGS Nakil Sonuçları Açıklandı: MEB e-Okul VBS İle Sonuçları Görüntüleme

LGS Nakil Sonuçları Açıklandı: MEB e-Okul VBS İle Sonuçları Görüntüleme

LGS 2. Nakil Sonuçları Açıklandı! Yerleşemeyen Öğrenciler İçin Yeni Başvuru Tarihleri Belli Oldu. Detaylar Haberimizde...

eğitim kontenjan
Öğretmenlerin gözü o sonuçlardaydı! Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenlerin iller arası atama sonuçları açıklandı

Öğretmenlerin atama sonuçları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenlerin iller arası atama sonuçları belli oldu. Milyonlarca öğretmenin merakla beklediği sonuçlara e-Devlet v MEBBİS sistemi üzerinden ulaşılabiliyor.

öğretmen ataması
CKD Genel Başkanı Tülin Oygür'den Bakan Tekin'e "kız okulları" tepkisi

CKD'den Bakan'a "kız okulları" tepkisi

Bakan Tekin'in söylediği sözler tepkiye yol açtı. Katıldığı bir televizyon programında “Keşke, Şeriatı övecek kadar bilgim olsa da kitap yazsam” dedi ve karma eğtimi yok sayarak kız okulları açmaktan bahsetti. Tekin’in bu sözlerine CKD Genel Başkanı Prof. Tülin Oygür yanıt verdi.

tülin oygür Cumhuriyet Kadınları Derneği