yeni anayasa

Numan Kurtulmuş yeni anayasa için düğmeye bastı

Numan Kurtulmuş yeni anayasa için düğmeye bastı

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin iftar programlarında açıklamalar yaptı. Yeni anayasa için STK'lerden katkı beklediklerini belirten Kurtulmuş, bu işin hayal olmadığını partilerin çalışarak sivil ve demokrat anayasa oluşturacağını söyledi.

numan kurtulmuş tbmm
Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş'u istifaya çağırdı!

Doğu Perinçek Numan Kurtulmuş'u istifaya çağırdı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, yeni Anayasa açıklaması yapan Numan Kurtulmuş'a tepki gösterdi. Perinçek, Numan Kurtulmuş'a Meclis Başkanlığı'ndan istifa etme çağrısında bulundu.

numan kurtulmuş Doğu Perinçek
AK Parti Anayasa için düğmeye basacak!

AK Parti Anayasa için düğmeye basacak!

AK Parti, yeni anayasa için çalışmaları hızlandıracak. Ramazan Bayramı sonrasında muhalefet partilerini ziyaret etmeye hazırlanıyor. Ziyaretlerde yeni anayasa yazımında nasıl bir yol izleneceğinin değerlendirilmesi bekleniyor.

ak parti
YENİ ANAYASA TARTIŞMASI

Yeni Anayasa Tartışması: Kılıçdaroğlu'nun Açıklamasına Tepki

Sivil anayasa tartışmasına Yeniden Refah Partisi de katıldı. Partinin Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, düzenlediği basın toplantısında anayasa çalışmasıyla ilgili görüş paylaştı. Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye Büyük Millet Meclisi'yle ilgili yorumuna da tepki gösterdi.

Kemal Kılçdaroğlu
Cumhur İttifakı'nda Yeni Anayasa Mesaisi! Numan Kurtulmuş Devlet Bahçeli'yi Ziyaret Etti

Numan Kurtulmuş Devlet Bahçeli'yi Ziyaret Etti

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi, Meclis'teki makamında ziyaret etti. Kurtulmuş görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Yeni anayasa için herkesin makul ve meşru zeminlerde bu tartışmaları sürdürmek ve sonuç almak esastır." dedi.

cumhur ittifakı devlet bahçeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Anayasa Mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Anayasa Mesajı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'nin yeni dönem açılışında konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Yeni Anayasa ile ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını yeni anayasayla taçlandıralım." dedi.

cumhurbaşkanı erdoğan tbmm
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! AK Parti Yeşil Sol Parti ile görüşecek mi?

AK Parti Yeşil Sol Parti ile görüşecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Anayasa Forumu'nda konuştu. Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarında Meclis'te grubu bulunan bütün siyasi partilerle görüşeceklerini söyledi. Meclis'te grubu bulunan partilerden birinin de PKK'nın Meclis'teki uzantısı Yeşil Sol Parti olması dikkat çekti.

ak parti Yeşil Sol Parti
Mali'de tansiyon yükseliyor! Hükümet ile Tuareg isyancıları arasında ateş arttı

Mali'de istikrarsızlık devam ediyor!

MINUSMA kampının kime devredileceği tartışma konusu oldu. Silahlar mı çekilecek herkes merak içinde

Mali hükümet
Adalet Bakanlığı 2022 bütçesi Meclis'te: Bakan Abdulhamit Gül açıklama yaptı

Adalet Bakanlığı 2022 bütçesi Meclis'te: Bakan Abdulhamit Gül açıklama yaptı

Adalet Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesi Meclis’e sunuldu. FETÖ ile kararlılıkla mücadele edildiğini işaret eden Bakan Abdülhamit Gül, darbe davalarında karara bağlanan dosya sayısının 288 olduğunu açıkladı. Yargı paketindeki 256 faaliyetin 159’unun hayata geçirildiğini belirten Gül, yeni Anayasa mesajı da verdi.

fetö adalet bakanlığı
Suriye Anayasa Komitesi toplandı

Suriye Anayasa Komitesi toplandı

Suriye Anayasa Komitesi, 6 tur görüşmeler için toplandı. Birleşmiş Milletler Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, hükümet ve muhalefet temsilcilerinin yeni anayasa taslağı hazırlanması için anlaşmaya vardığını duyurdu.

anayasa hükümet
Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa ve ilk 4 madde açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Anayasa ve ilk 4 madde açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muhtarlar ve Kanaat Önderleri Buluşması'nda açıklamalarda bulundu. Anayasa ve ilk 4 madde hakkında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, ''İlk 4 madde, zaten değiştirilmesi dahi teklif edilemeyen maddeler. Hiç kimse ilk dört maddeye dokunamaz. İlk dört maddenin teminatı, Türkiye Cumhuriyeti'nin şerefli vatandaşlarıdır'' dedi.

chp erdoğan
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Biz yeni anayasa diyoruz birileri de PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor''

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Biz yeni anayasa diyoruz birileri de PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor''

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Yeni Anayasa çalışmaları ile ilgili önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk 4 maddenin değiştirilmesi tartışmaları ile ilgili de, ''Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz.' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor.'' dedi.

erdoğan devlet bahçeli