yeni anayasa

Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi'ni ziyaret etti! İşte Anayasa görüşmeleri ile ilgili yapılan açıklamalar

Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi'ni ziyaret etti!

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa konusunda, Saadet Partisi Meclis Grubu'na ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaretin ardından konuşan Numan Kurtulmuş, "Usul, yöntem belirleyerek, muhtemelen önümüzdeki ekim ayı gibi, bu işin muhtevasına ilişkin tartışmalara başlanabileceğini görüyorum." dedi.

numan kurtulmuş tbmm
Numan Kurtulmuş'tan DEM Parti'ye Anayasa ziyareti! Görüşmenin ardından ilk açıklamalar geldi

Numan Kurtulmuş'tan DEM Parti'ye Anayasa ziyareti!

Yeni Anayasa ile ilgili siyasi partilerle görüşmelerine devam eden TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, DEM Parti'ye ziyaret gerçekleştirdi. Numan Kurtulmuş, "Temennimiz, siyasi partilerin üzerinde uzlaşabileceği bir anayasa çalışmasının ortaya konulması ve bunun da Meclis'te kabul edilmesidir." dedi.

numan kurtulmuş tbmm
Numan Kurtulmuş'tan CHP'ye yeni Anayasa ziyareti! Görüşme sonrası ilk açıklamalar geldi

Numan Kurtulmuş'tan CHP'ye yeni Anayasa ziyareti!

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa konusunda CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e ziyarette bulundu. Görüşmenin ardından, konuyla ilgili ilk açıklamalar da geldi. Numan Kurtulmuş, "Mayıs ayının sonuna kadar grubu bulunan siyasi partilerden bu işin usulüne ilişkin fikirlerini almak isteriz." dedi.

numan kurtulmuş Özgür Özel
Yeni Anayasa görüşmeleri başlıyor! Numan Kurtulmuş'un ilk durakları CHP ve DEM Parti olacak

Yeni Anayasa görüşmeleri başlıyor!

Numan Kurtulmuş, yeni Anayasa görüşmelerini salı günü CHP ile, perşembe günü ise DEM Parti ile bir araya gelerek başlatacak. Açıklama yapan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Anayasa'nın ilk 4 maddesinin korunmasına yönelik mesajlar verdi.

numan kurtulmuş chp
Meclis yeni anayasayı görüşecek

Meclis yeni anayasayı görüşecek

Yeni Anayasa tartışmaları kapsamında gözler Meclis’e çevrildi. Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, 29 Nisan’da başlayacak yeni haftada siyasi partileri ziyaret edecek.

Meclis'te yeni Anayasa için görüşmeler başlıyor! İşte yeni haftada Meclis gündemindeki başlıklar

Meclis'te yeni Anayasa için görüşmeler başlıyor!

Yeni Anayasa tartışmalarında gözler Meclis’e çevrildi. Numan Kurtulmuş, 29 Nisan’da başlayacak yeni haftada siyasi partileri ziyaret edecek. Meclis Genel Kurulu da yeni haftada yoğun mesai yapacak. Milletvekilleri, fahiş fiyatlar ve enerji alanındaki düzenlemeler konusunda çalışma yürütecek.

tbmm
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş "64 madde" sözüyle ilgili açıklama yaptı!

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş "64 madde" sözüyle ilgili açıklama yaptı!

Numan Kurtulmuş Yeni Anayasa süreciyle ilgili açıklamalar yaptı. Yeni anayasa oluştururken dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı. 

numan kurtulmuş
Meclis'te 23 Nisan kutlamaları! Yeni Anayasa mesajları verildi

Meclis'te 23 Nisan kutlamaları! Yeni Anayasa mesajları verildi

Meclis’teki 23 Nisan Özel Oturumunda yeni Anayasa çağrıları öne çıktı. Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, İyi Parti ve DEM Parti, yeni Anayasa yapılmasını istedi. Kurtulmuş, haftaya çalışmaları başlatacaklarını duyurdu.

23 Nisan
CHP Genel Başkanı Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'yeni anayasa' yanıtı!

CHP Genel Başkanı Özel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'yeni anayasa' yanıtı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirmesi planlanan görüşmeye dair açıklama yaptı.

Özgür Özel cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Numan Kurtulmuş yeni Anayasa ile ilgili tarih verdi! Sürecin resmen başlayacağını duyurdu

Numan Kurtulmuş yeni Anayasa ile ilgili tarih verdi!

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Meclis'teki 23 Nisan özel oturumunda konuştu. Yeni Anayasa ile ilgili açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, "Hemen 23 Nisan haftasından sonra, Milli Egemenlik Haftası'nı geride bıraktıktan sonra önce partilerle yapacağımız temasla süreci başlatmayı düşünüyoruz" dedi.

numan kurtulmuş tbmm
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel açıklaması: "Henüz böyle bir randevu talebi gelmiş değil"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özgür Özel açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak ziyaretinin dönüşünde iç siyasetle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Yeni Anayasa çalışmaları ve Özgür Özel'in görüşme talebiyle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Henüz böyle bir randevu talebi gelmiş değil" dedi.

cumhurbaşkanı erdoğan Özgür Özel
Meclis'te yeni Anayasa görüşmesi! Numan Kurtulmuş partilerin temsilcileri ile buluştu

Meclis'te yeni Anayasa görüşmesi!

Meclis'te yeni anayasa hareketliliği yaşandı. Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş partilerin Meclis Başkanvekilleri ile bir araya geldi, yeni Anayasa konusunda ön görüşme yapıldı. AK Parti ve Dem Partili yöneticiler yeni Anayasa noktasında olumlu görüş bildirdi. Numan Kurtulmuş da “uzlaşı” mesajı verdi.

tbmm ak parti