ingiltere

İngiltere'de Okullara Skandal Mektup! İsrail'in Katliamlarını Gizleme Çabasına Girdiler

İsrail'in Katliamlarını Gizleme Çabasına Girdiler

İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamları gizlemek için İngiltere harekete geçti. İngiltere Eğitim Bakanlığı okullara, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına nasıl yaklaşılması gerektiğini belirten bir mektup gönderdi. Mektupta, İngiltere'nin İsrail'in yanında olduğu vurgulandı.

israil gazze
İngiltere-İtalya Maçında Filistin'e Destek Tezahüratı!

İngiltere-İtalya Maçında Filistin'e Destek Tezahüratı!

Dün oynanan EURO 2024 Elemeleri İngiltere-İtalya maçında Filistin'e destek tezahüratları yapıldı.

italya
İtalya'yı Deviren İngiltere EURO 2024'ü Garantiledi

İtalya'yı Deviren İngiltere EURO 2024'ü Garantiledi

Wembley Stadyumu'nda İtalya'yı konuk eden İngiltere yenik duruma düştüğü maçı Harry Kane Marcus Rashford'ın golleriyle 3-1 kazanmayı başrarak EURO 2024 bileti aldı.

italya
200 İngiliz Asker Kosova'ya Geldi

200 İngiliz Asker Kosova'ya Geldi

Kosova'daki gerginlikten yararlanan NATO, bölgeye 200 İngiliz askerin daha geldiğini duyurdu. Böylece Kosova'da NATO için görev yapan İngiliz sayısı 600'e yükseldi. Kosova'da şu anda 3 bin 400 NATO askeri bulunuyor.

Kosova Sırbistan
Orta Çağ'ın Acımasız Kraliçesi Kanlı Mary! İngiltere'deki Mezhep Savaşları

Orta Çağ'ın Acımasız Kraliçesi Kanlı Mary!

İngiltere Kraliçesi I. Mary veya tarihe adını yazdırdığı gibi Kanlı Mary, Katolik inancına o kadar düşkündü ki Katolik inancına sahip olmayanlara karşı toplu infazlar yapmasına neden oldu. Kanlı Mary'nin zulümleri o kadar acımasızdı ki tarihe adını yazdıran kendi ailesine yaptığı zulümler oldu.

tarih zulüm
İngiltere'de Özenle Gömülmüş Romalı Köle Mezarları Bulundu

İngiltere'de Özenle Gömülmüş Köle Mezarları

İngiltere'de bulunan Romalı köle mezarlarındaki bulgular, Romalı kölelerin İngiltere'deki statüsünü ortaya çıkardı. Romalı köle mezarları özenle korunmuştu.

tarih roma
İngiltere'deki Exeter Üniversitesi Sihir ve Büyü Dalında Bölüm Açıyor

İngiltere'deki Exeter Üniversitesi Sihir ve Büyü Dalında Bölüm Açıyor

İngiltere'de bulunan Exeter Üniversitesi, 2024'ün Eylül ayında büyücülük adı altında yüksek lisans programı başlatacağını duyurdu. Büyüye artan ilginin ardından bu kararın alındığı, derslerin Arap ve İslam Enstitüsü'nde verileceği kaydedildi.

büyüsü sihirli
NATO'nun Balkanlar'da KAOS Planı! İngiltere de Oyuna Dahil Oldu

NATO'nun Balkanlar'da KAOS Planı

NATO’nun Kosova ve Sırbistan üzerinden Balkanlar’ı istikrarsızlaştırma planına İngiltere de dahil oldu. İngiliz hükümeti NATO’nun talebiyle sınır hattına asker konuşlandıracağını duyurdu. Ayrılıkçı Kosova yönetimi Sırbistan’ın ABD ve AB ile kurdukları ilişkiyi bozmak istediğini savundu.

nato Kosova
İngiltere'de Çöp Krizi! Londra'nın Sokakları Çöp Yığınlarıyla Doldu

Londra'nın Sokakları Çöp Yığınlarıyla Doldu

İngiltere'nin başkenti Londra'da sokaklar çöpten geçilmiyor. Temizlik işçilerinin 10 gündür süren grevi, sokaklarda çöp yığınları oluşmasına neden oldu. İngiltere halkı, çöplerin fareleri çekmesinden ötürü endişeli.

ingiltere çöp Londra
İngiltere Wagner'i terör listesine aldı

İngiltere Wagner'i terör listesine aldı

İngiltere, Rusya’nın özel askeri şirketi Wagner'i terör örgütü ilan etti. İngiltere hükümeti, Wagner’i "yasaklanan terörist gruplar veya örgütler" listesine aldı.

Wagner
Terör örgütü ilan edecek! Wagner'e yönelik İngiltere hamlesi

Wagner'e baskılar devam ediyor!

İngiltere hükümeti, Rus paralı asker grubu Wagner’in terör örgütü olarak ilan edileceğini duyurdu. Kararın parlamentodan geçmesi halinde Wagner’e katılmak veya Wagner'i desteklemek suç sayılacak.

Wagner rusya
İngiliz bakanın YouTube hesabı hacklendi! Bakın şifresi neymiş

İngiliz bakanın YouTube hesabı hacklendi

İngiltere'nin yeni Savunma Bakanı Grant Shapps'ın YouTube hesabının hacklendiği, şifresinin "1234" kadar kolay olduğu ortaya çıktı. Grant Shapps'ın 2007'deki ara seçimler öncesinde gerçekleşen hackleme olayını açıklaması ortaya çıktı.

şifre youtube