ABD Büyükelçisi Flake'den CHP'li belediyelere dikkat çeken ziyaret

Türkiye karşıtlığıyla öne çıkan ABD'nin atanmış Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, İstanbul'daki dikkat çeken temaslarının ardından Adana ve Hatay’a gitti. CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ve ardından da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaret etti.

ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ardından teamüllere aykırı şekilde CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı ziyaret etti.

Türkiye karşıtlığıyla öne çıkan büyükelçi kentlerle ilgili bilgi aldı. ABD Büyükelçiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Adana’nın “Ev Hanımları Dayanışma ve Kalkındırma Derneği’nin” ‘ABD tarafından' desteklendiği notu yer aldı.

Büyükelçinin belediye ziyaretleri burada son bulmadı. Adana’dan sonra hemen Hatay’ı da ziyaret eden Flake, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı da takdir etti. Büyükelçi Flake Hatay'da Suriyeli sığınmacılar konusundaki çalışmaları takdir ettiklerini belirtti.

Flake İstanbul'da da dikkat çeken temaslarda bulunmuştu. Büyükelçinin göreve başladıktan sonra ilk ziyaret noktası Fener Rum Kilisesi olmuştu. Fener Rum Kilisesi'ni ziyaret eden Flake, papaz Bartholomeos için "Ekümenik Patrik" ifadesini kullanmıştı.

# abd büyükelçisi # Jeff Flake # adana büyükşehir belediyesi # Zeydan Karalar # Lütfü Savaş # hatay büyükşehir belediyesi # adana # hatay # chp