Aliyev Sorosçulara karşı uyardı

Milli devletlere karşı girişilen darbelerin finansörü George Soros’a, dünya liderlerinden tepkiler büyüyor. Son olarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Sorosçuların vakıflar aracılığıyla gençliği hedef aldığını söyledi. Gençleri uyardı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 2 Şubat Gençler Günü dolayısıyla gençlerle bir araya geldi.

Küreselleşmenin tehlikelerine değinen Aliyev, Sorosçulara karşı uyardı:

- Küreselcilerin, Sorosçuların hedefi gençlik. Bu nedenle vakıflar kuruyorlar, bu vakıflar aracılığıyla bağışlar yapıyorlar, güzel anlam taşıyan programlar altında yıkıcı misyonlar hayata geçiriyorlar ki gençler kendi devletlerine, tarihlerine ve değerlerine karşı çıksınlar, sonra onları zombi gibi kullansınlar.

Milli değerlerin önemine dikkati çeken Aliyev, “milli değerlerimiz, ülkemizin bağımsızlığını daim kılmak, dış etkenlerden korumak ve nesiller arasındaki manevi bağları kırmamak için mutlaka gereklidir." Diye konuştu.

Açık Toplum Vakfı'nın başkanı ve Milli devletlere karşı girişilen darbelerin finansörü George Soros, son açıklamasında, 2022 Beijing Kış Olimpiyatlarını 1936 Nazi Almanyası Olimpiyatlarıyla karşılaştırarak Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'i hedef almıştı.

Soros, Çin'i "dünyanın en otoriter devleti" ve "bugün açık toplumların karşı karşıya olduğu en büyük tehdit" olarak nitelemiş, "Çin'de rejimin değişmesi gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Azerbaycan çin cumhurbaşkanı kış gençlik İlham Aliyev Soros Azerbaycan Cumhurbaşkanı sorosçu